سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

«قصه‌های عبدو»، ماجراهای زندگی بزرگ مردی کوچک - صفحه محتوایی خبر

 

 

«قصه‌های عبدو»، ماجراهای زندگی بزرگ مردی کوچک


تصویربرداری مجموعه «قصه‌های عبدو» به کارگردانی حسین قاسمی ‌جامی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد به سفارش مرکز سیمای استان ها در صدا و سیمای مرکز خوزستان تهیه و تولید می شود.  

علمی فرد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مجموعه اپیزودیک «قصه‌های عبدو» روزهای پایانی خود را در اهواز سپری می‌کند و ضبط صحنه‌های آخرین اپیزود این مجموعه به نام «همسرایان» تا اواخر فروردین‌ماه به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه پیش تولید این مجموعه به مدت یک ماه طول کشیده است اظهار داشت: تصویربرداری مجموعه از اوایل اسفند سال گذشته آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی از تدوین همزمان این مجموعه خبر داد و عنوان کرد: تدوین همزمان تصاویر توسط مهدی مهرنیا انجام می‌شود و ساخت موسیقی مجموعه برعهده حمیدرضا یراقچیان سپرده شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: پس از گذراندن مراحل تدوین، صداگذاری وموسیقی این مجموعه تا پایان اردیبهشت ماه آماده نمایش خواهد شد.

alt

علمی فرد تصریح کرد: در این مجموعه سعی شده به حقوق شهروندی و نقش آموزش در خانواده بیشتر اشاره شود تا این موضوع به صورت جدی مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی لوکیشن های این مجموعه در اهواز است اظهار داشت: با توجه به اینکه این مجموعه در اهواز تولید می شود تمامی بازیگران مجموعه اکثراً نوجوان و بومی هستند.

وی در خصوص داستان مجموعه گفت: این مجموعه داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که پدر در شرکت ملی حفاری مشغول به کار است و عبدو پسر خانواده در مواقعی که پدر نیست بزرگ خانواده محسوب می‌شود در قسمت‌های مختلف ماجراهایی برای او اتفاق می‌افتد.

گفتنی است: در این مجموعه رسول بهارانگیز، دانیال خیری، ساناز همایونفر، سید عباس سعیداوی، صباح جوانپور، پارسا یوسفی، علی مرجان، علی خلاقی‌نژاد، محمد محمدی، ناصر میاحی و... به ایفای نقش می‌پردازند.

تعدادی از عواملی که در ساخت مجموعه همکاری دارند، عبارتند از:

مدیرتصویربرداری: مسلم تهرانی/ صدا: محمد اکبریان‌پور/ طراح صحنه و لباس: حسین قاسمی جامی/ طراح گریم: زیبا بابادی/ تدوین: مهدی مهرنیا/ ناظر کیفی: مهران نصرت‌پناه/ مدیرتولید و برنامه‌ریز: محمد عفراوی/ دستیار کارگردان: محمدرضا علی‌آبادی

alt

alt