سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

« فرزانه » آماده نمایش شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

« فرزانه » آماده نمایش شد

« فرزانه » آماده نمایش شد

پس از اتمام مراحل فنی، فیلم تلویزیونی " فرزانه " به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی در سیمای مرکز خراسان رضوی آماده نمایش شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، این فیلم داستان دختری 9 ساله را به تصویر می کشد که در آستانه مراسم جشن تکلیفش وسایل این جشن را گم می کند. او که از خانواده متمولی است برای تهیه دوباره این لوازم به همراه کارگر همسایه به بازارهای اطراف حرم امام رضا(ع) مراجعه می کند. در حین این تلاش با آدم ها و اتفاقاتی روبرو می شود که روند دراماتیک فیلم را شکل می دهد.

در فیلم تلویزیونی « فرزانه » که اولین تجربه مستقل فیلم سازی کارگردان آن است 50 بازیگر بومی ایفای نقش می کنند و تصویر برداری آن در 40 جلسه و 20 لوکیشن که در مشهد و کاشمر بوده، انجام شده است.

با اتمام تصویربرداری این فیلم در ابتدای دی ماه، مراحل فنی  " فرزانه " اعم از تدوین ، صدا گذاری، موسیقی و میکس آغاز شد که اکنون بعد از گذشت یک ماه این فیلم آماده نمایش شده است.

از جمله عوامل این فیلم عبارتند از؛ تصویربردار: احسان غفوریان، صدابردار: حسین شهسوار پور، نورپرداز: احسان غفوریان، منشی صحنه: سمانه سلطانی، طراح گریم: حجت خاکپور، تدوین: سروش محمد زاده، و حسین طاهری، روشنک سه قلعگی، حمید جانباز، عباس طاهری، ندا اسدی، مرجان حسینی، محمد جهان پا، مصطفی یوسف زاده ، عبدالله برجسته، سحر شفیعی به همراه هنرمندی بازیگران کودک شیده یزدانی و امیر حسین رفیعا از جمله بازیگران فیلم « فرزانه » هستند.