سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اعلام پژوهش‌های برگزیده بخش جنبی بیست و یکمین جشنواره هدهد - صفحه محتوایی خبر

 

 

اعلام پژوهش‌های برگزیده بخش جنبی بیست و یکمین جشنواره هدهد

اعلام پژوهش‌های برگزیده بخش جنبی بیست و یکمین جشنواره هدهد

 

کمیسیون پژوهش بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، آثار برگزیده بخش جنبی این دوره را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، آثار برگزیده بخش جنبی کمیسیون پژوهش بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی رسانه ملی اعلام شدند.
در موضوع شعار سال، «معرفی و شناسایی مهمترین گیاهان دارویی» اثر مرتضی قنبرآبادی از مرکز خراسان شمالی، «ارائه راهبردهای بهبود و توسعه محصولات و فرآورده‏های کنجدی» تالیف احسان کریمی میبدی از مرکز یزد و «شناسایی فرصت‌های کارآفرینی» نوشته لطیف رئیسی جعفرآبادی از مرکز چهارمحال و بختیاری رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادند.
در موضوع مدافعان حرم نیز اثر «شناخت و معرفی زندگی شهید عبدالله اسکندری» تالیف ندا سید چاوشی از مرکز فارس رتبه برتر را به دست آورد.
در موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی هم هیئت داوران دو پژوهش «بررسی نقش صدا و سیمای آذربایجان غربی در هشت سال دفاع مقدس» نوشته معصومه خیری مطلق از مرکز آذربایجان غربی و «تاریخ‌نگاری نقش زنان شهر قزوین در پیروزی انقلاب اسلامی» تالیف طاهره امینی از مرکز قزوین را به عنوان رتبه‌های برتر معرفی کردند.
سه پژوهش «شناسایی و تدوین راهبرد و خط مشی شبکه اصفهان در مواجه با بحران آب» تالیف احمدرضا فیاض‌بخش از مرکز اصفهان، «خشکسالی، آثار و پیامدهای آن در استان فارس» نوشته اسفندیار محمدی از مرکز فارس و «تحلیل محتوای بحران زیست محیطی دریاچه ارومیه در سیمای آذربایجان غربی» تالیف سجاد فرجی از مرکز آذربایجان غربی هم بر اساس نظر هیئت داوران رتبه‌های اول موضوع محیط زیست را به خود اختصاص دادند.
در موضوع بهداشت و سلامت نیز پژوهش‌های «سونامی سرطان در نوار سبز شمالی و شناسایی سرطان‌های رایج مازندران و نقش رسانه استانی در پیشگیری آن» نوشته مریم رزاقی از مرکز مازندران، «بررسی ابعاد و عوامل کاهش آرامش روانی و عوامل موثر بر آن در بین مردم و راهکارهای رسانه‌ای متقابل با آن» نوشته مهین منیری از مرکز آذربایجان شرقی و «بررسی مسائل و مشکلات روحی و روانی خانواده‌های آسیب‌پذیر شهر گرگان» تالیف سید حسن حسینی از مرکز گلستان، به عنوان رتبه‌های برتر رسیدند.
در موضوع گردشگری هم هیئت داوران چهار پژوهش را به عنوان آثار برتر معرفی کردند؛ «بازنمایی مولفه‌های فرهنگی بومی و گردشگری در سریال سرسرا» نوشته زهره توکلی از مرکز کرمان، «تحلیل رابطه بین صنعت گردشگری و رشد اقتصادی ایران» تالیف عبدالرضا رضایی از مرکز فارس، «تحلیل رابطه بین صنعت گردشگری و رشد اقتصادی ایران» نوشته حسن سعادت‌نوری از استان مرکزی و «انواع صنعت گردشگری در استان گیلان با رویکرد اقتصاد مقاومتی» تالیف سید مجتبی میرحسینی از مرکز گیلان، چهار پژوهش برتر این موضوع بودند.