سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح بخش خبری ترکمنی مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح بخش خبری ترکمنی مرکز گلستان

افتتاح بخش خبری ترکمنی مرکز گلستان

افتتاح بخش خبری ترکمنی مرکز گلستان

با حضور معاون امور مجلس و استان ها، نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان،  امام جمعه اهل سنت آق قلا، مدیر کل اخبار استان ها، قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل، معاونین و مدیران مرکز گلستان بخش خبری ترکمنی در هفته وحدت و میلاد پیامبر ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گلستان، معاون امور مجلس و استان ها ی صدا و سیما درمراسم افتتاحیه این بخش خبری ابتدا هفته وحدت و میلاد رسول مهربانی را تبریک گفت و افزود: استان گلستان رنگین کمانی از اقوام مختلف است.

موسوی مقدم افتتاح این بخش خبری در این هفته را که مصادف با هفته وحدت نامگذاری شده بسیار خجسته عنوان کرد و این افتتاح را بهترین فرصت برای نشان دادن وحدت و یکدلی در میان اقوام مختلف در گلستان دانست.

وی احیا و صیانت از داشته های فرهنگی را مهمترین کارکرد شبکه های استانی و محلی دانست و عنوان کرد: شبکه های استانی در تقویت همبستگی ملی نقش بی بدیلی داشته و باید تمام اقوام و قومیت ها را با داشته های فرهنگی و سرمایه های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی شان در کنار هم قرار دهند.

معاون  امور مجلس و استانها در پایان این افتتاحیه افزود:  شبکه‌های استای رقیب شبکه‌های سراسری نیستند و باید رویکرد استانی برای توسعه داشته باشند و  یکی از اولویت های مهم شبکه های استانی کشور حفظ سنن، آداب و رسوم کشور از جمله در استان گلستان با وجود اقوام مختلف می باشد. 
در ادامه  آیت ا... نورمفیدی نماینده ولی فقیه و  امام جمعه گرگان در آیین افتتاح این بخش خبری افزود: وجود اقوام مختلف در گلستان وحدت و همدلی که بین اقوام مختلف در استان وجود دارد نشان از غنای دین مبین اسلام در گلستان است.

وی بیان داشت: صدا و سیما نقش بی بدیلی در سالم سازی، تبلیغ، تبیین و تشویق مردم در همه بخش ها دارد و امیدواریم این بخش خبری ارتقاء یابد و باعث تقویت بیشتر وحدت و یکپارچگی در بین اقوام مختلف استان گلستان شود.

در ادامه امام جمعه اهل سنت آق قلا وحدت و همدلی را بزرگترین نیاز امروز جامعه دانست و نقش صدا و سیما را در تقویت آن مهم خواند.

آخوند میرزاعلی افزود: تشیع واهل سنت سال ها با هم زندگی مسالمت آمیزی دارند رسانه هم این رسالت را به بهترین وجه به نمایش گذاشته ودر آینده هم ادامه خواهد داشت .

مدیر کل صدا و سیمای گلستان نیزگفت: قبلا این بخش به صورت یک آیتم نریشنی 5 دقیقه ای بود که از این به بعد در یک باکس 8 تا 10 دقیقه ای بعد مجموعه خبری 16 فارسی پخش می شود.

عبدالحسینی اظهار کرد: امیدواریم با برنامه ریزی دقیق تر این مجموعه در یک باکس خبری مستقل از سال آینده روی آنتن برود.