سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۹ آذر ۱۴۰۰

برنامه های صدا و سیمای مازندران در دهه ولایت - صفحه محتوایی خبر

 

 

برنامه های صدا و سیمای مازندران در دهه ولایت

برنامه های صدا و سیمای مازندران در دهه ولایت

 

در دهه ولايت و امامت فرصتی است درجهت نکوداشت ارزش‌های اسلامی و ضوابط و قوانین الهی درراستای تبيين فلسفه اعیاد قربان، غدير و لزوم تبعیت و اطاعت‌پذیری که از ظرفیت رسانه استانی نیز در اين راستا بايد بيشترين بهره را جست.

حوزه صدا:

 - برهمین اساس برنامه «مهرولایت» در هفت قسمت 30 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی رمضان کریمی‌نیا به صورت ویژه و در فضایی شاد و مفرح هر روز از آنتن صدای مازندران پخش می‌شود.

       پرداختن به موضوعاتی چون: اطاعت و بندگی، توجه به خصلت‌های اخلاقی، دستگیری از نیازمندان، بیان عادات و رسوم اعیاد قربان و غدیر در استان با حضور میهمانان و کارشناسان، پخش موسیقی های شاد مرتبط و... از جمله رویکرد اصلی این ویژه برنامه هست.

    - ویژه‌برنامه «عیدانه» به تهیه‌کنندگی هنگامه داودی نیز در 2 قسمت60 دقیقه‌ای در روزهای عیدسعید قربان و عیدسعید غدیرخم با آیتم‌هایی چون: بیان مطالب موضوعی با حضور کارشناسان و ارائه گزارش‌های مردمی از آداب و سنن مردم استان در این اعیاد،  معرفی کتب و پخش سرود و ترانه‌های شاد و... روی آنتن صدا می‌رود.

- پخش نمایش 10 قسمتی «سنگی از آسمان» به تهیه‌کنندگی علیرضا دهقان که به مدت 30 دقیقه به واقعه تاریخی غدیرخم اشاره دارد.

- بیان مسائل بهداشتی در قربانی کردن در روز عید قربان در برنامه «راه زندگی» به مدت60 دقیقه و به تهیه‌کنندگی محمد صالح ذاکری و با حضور کارشناسان بهداشتی.

- معرفی کتب مربوط به عید غدیر و واقعه غدیرخم و پخش شعر شاعران بومی‌سرا در مورد مولاعلی(ع) در برنامه‌های «شباهنگام» هرشب ازساعت 22 الی 23:30 از جمله ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک ولایت و امامت رادیو مازندران خواهد بود.

حوزه سیما:

حوزه سیما نیز در آستانه فرارسیدن دهه ولایت با تهیه و پخش کلیپ‌ها و ویژه برنامه‌های شاد این اعیاد را درخانه‌های مردم استان جشن خواهد گرفت:

                       

برنامه شاد «شمیم ولایت » ویژه اعیاد قربان تا غدیر در 4 برنامه40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی سیدمرتضی میرشفیعی و کارگردانی رضا علی‌بخشی با حضور میهمانان مرتبط با موضوع، شعرخوانی، پخش تصاویر و گزارش‌های مردمی از جشن های مردمی در این ایام و بیان آداب و سنن مردم استان در اعیاد قربان و غدیر به‌صورت زنده روی آنتن سیمای مازندران خواهد رفت.

     همچنین برنامه‌های روتین «صواحی» به تهیه‌کنندگی احمد عطاریه در روزهای فرد ساعت 9 الی 10 صبح، «مازرونی شو» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدرضا مفیدی از شنبه تا سه‌شنبه ساعت 21:45 به مدت 70 دقیقه و برنامه اجتماعی- خانوادگی «خانواده و زندگی» به تهیه‌کنندگی امین علیجانی گنجی وکارگردانی حسین یوسفی سه‌شنبه‌ها ساعت 18:35 به مدت 50 دقیقه در این ایام با پخش مطالب موضوعی و موسیقی‌های شاد و مفرح این اعیاد را جشن خواهند گرفت.

      سیمای مازندران همچنین پخش برنامه‌ها و فیلم‌های سینمایی تأمینی مرتبط با دهه ولایت را نیز در این ایام در جدول پخش برنامه‌های خود دارد.

     حوزه خبر:

       تهیه وپخش یک گزارش تولیدی ویژه عرفه، تهیه وپخش یک گزارش خبری روز عرفه، دعوت از مدیرکل دامپزشکی استان در برنامه گفتگوی ویژه خبری راجع به آخرین توصیه‌ها در ارتباط با خرید دام، تهیه وپخش گزارش‌های تولیدی خبری ویژه اعیادقربان و غدیر، گفتگوی ویژه خبری در رابطه با واقعه غدیرخم از جمله برنامه‌های پیش بینی شده معاونت خبر در دهه ولایت خواهد بود.