سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۰

برپایی همایش مدیران کل مراکز استان ها با حضور رییس رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

برپایی همایش مدیران کل مراکز استان ها با حضور رییس رسانه ملی

مدیران کل صداوسیمای مراکز استان ها مسئول رسانه ملی در استان و عهده دار جبهه مقاومت اند که باید همراه با رسانه ملی با افکار جدید و برنامه های تحول گرا، اقدامات نوینی را انجام دهند.

رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در جمع مدیران کل مرکز استان ها در مشهد با تشریح جایگاه و رسالت رسانه ملی در برابر رقبای رسانه ای و هجمه فرهنگی غرب افزود: ما در شرایط صلح مسلح هستیم چرا که امپریالیسیم رسانه ای با پشتوانه مطالعاتی جامعه ایران، درصدد ایجاد انحراف و انحطاط فرهنگی است و با بهره گیری از سلاح رسانه عملاً به جنگ هویتی  برخاسته است.

دکتر عسکری با بیان اینکه هم اینک ده ها شبکه فارسی زبان در این مسیر فعالند تصریح کرد: خود سازی رسانه ای، تقویت تحقیقات و تولید فکر و ایده، فرهنگ سازی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و همچنین برجسته سازی نقش مساجد در ارتقای باورهای معنوی از جمله اقداماتی است که اصحاب رسانه صداوسیما باید در دستورکار خود داشته باشند. وی افزایش تعاملات درون سازمانی و برون سازمانی و همکاری با ارگان های دولتی را بسیار کارگشا دانست و تأکید کرد: جذب نیروهای نخبه و انقلابی و ضرورت توجه به معلمان و مدارس از جمله راهکارهای مناسب در راستای نهضت تولید محتوای فرهنگی است.

رئیس رسانه ملی بهره گیری از فضاهای مجازی در عمل به رسالت رسانه ای را مؤثر ارزیابی و اذعان کرد: به زودی با ایجاد معاونت فضای مجازی در ساختار تشکیلاتی رسانه ملی، ساز وکار ورود جدی به این عرصه فراهم می شود.

دکترعسکری در بخشی دیگر از سخنانش به پدیده مهلک قاچاق کالا اشاره و تأکید کرد: مدیران رسانه در مراکز استان ها به ویژه استان های مرزی باید بیش از پیش به این مسأله توجه، و در پی تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله جدی با این مهم که یکی از دلایل رکود اقتصادی در کشور است، برنامه سازی کنند.

گفتنی است در این نشست دو روزه از خدمات حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم تقدیر و جناب آقای دکتر دارابی بعنوان معاون امور استان های رسانه ملی معرفی شد.