سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از طرح های فنی و تولیدی در صدا و سیمای خلیج فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از طرح های فنی و تولیدی در صدا و سیمای خلیج فارس

بهره برداری از طرح های فنی و تولیدی در صدا و سیمای خلیج فارس

 

بمناسبت میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ، با حضور استاندار هرمزگان ۲۶ طرح فنی و تولیدی در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به بهره برداری رسید.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : برای اجرای ۲۳ طرح فنی ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

احمد شیخ سیوندی افزود : با بهره برداری از این طرح ها، پوشش شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال در هرمزگان به بیش از ۹۷ درصد رسید.

وی گفت : ۱۴ هزار نفر از جمعیت روستایی هرمزگان با بهره برداری از این طرح، زیر پوشش ۲۰ شبکه تلویزیونی و ۲۰ شبکه رادیویی دیجیتال قرار گرفتند که از این شمار سه هزار و ۵۰۰ نفر، شامل ده روستا، پیش از این امکان دریافت هیچ شبکه رادیویی و تلویزیونی نداشتند.

همچنین پیش تولید سریال "اشک‌های حرا" و تله فیلم "خالو کریم" نیز آغاز شد.

قائم مقام و معاون سیمای مرکز خلیج فارس هم گفت : سریال ۱۳ قسمتی "اشک‌های حرا" به تهیه کنندگی علی یاور ، کارگردانی شاهد احمدلو و نویسندگی زامیاد سعدوندیان ساخته می‌شود.

محسن رئیسی افزود : این سریال با موضوع معرفی قابلیت‌های تجاری، اقتصادی و گردشگری هرمزگان و راه‌های حفظ نخبه‌های علمی کشور و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها است.

وی گفت : تله فیلم طنز "خالو کریم" نیز به تهیه کنندگی و کارگردانی علی خائف ساخته می‌شود.

قائم مقام و معاون سیمای مرکز خلیج فارس گفت : این تله فیلم فراز و فرود‌های زندگی یک هنرمند را به تصویر می‌کشد.

رئیسی افزود : این دو کار تلویزیونی به سفارش سیمای مرکز استان‌های سازمان صدا وسیما در مرکز خلیج فارس ساخته و از این شبکه و شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره فنی و فعالان مرکز خلیج فارس تجلیل شد .