سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران

بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران

بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران

با حضور معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، استاندار و سایر مسئولین استانی، 38 پروژه فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مازندران، نماینده ولی فقیه در استان، در آیین بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی، با قدردانی از رسانه ملی و استانی، پوشش شبکه های دیجیتال در استان را خدمت بزرگ فرهنگی و رسانه ای به مردم مازندران خواند و رفع موانع بهره گیری بیشتر شبکه استانی در نقاط دوردست استان را خواستار شد.

ربیع فلاح استاندار مازندران نیز با اشاره به نقش ویژه ی رسانه ملی در تمامی رخدادها، شناسایی و معرفی نخبگان و ظرفیت های استان در تمامی زمینه ها را مأموریت با ارزش رسانه عنوان کرد. همچنین وی از صدا و سیمای مازندران در پوشش مناسب حماسه مردم استان در انتخابات اسفند قدردانی کرد.

 صادق مقدسی، مدیر کل صدا و سیمای مازندران هم با بیان اینکه با بهره برداری از 20 سامانه دیجیتال، پوشش استانی از 79 درصد به 89 درصد رسید افزود: 70 هزار نفر دیگر از هم استانی های عزیز از شبکه دیجیتال بهره مند شدند. به گفته وی، برای این طرح ها 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما هم در این آیین، با اشاره به حضور ملموس رسانه ملی در شئونات زندگی مردم، بر ضرورت تولید برنامه های فاخر از شهدا و آثار تاریخی و فرهنگی بعنوان مأموریت ویژه رسانه ملی تأکید کرد.

حجت الاسلام موسوی مقدم، همچنین به فعالیت بیش از  20 هزار شبکه ماهواره ای تلویزیونی جهانی و هجمه های ضد فرهنگی علیه نظام اسلامی اشاره کرد و تجهیز رسانه ملی به فناوری های نوین را ضروری برشمرد.

معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما از توسعه شبکه های دیجیتال در استان ها خبر داد و پوشش شبکه های دیجیتال در کشور در حال انجام است .

موسوی مقدم اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته و افزایش بودجه عمرانی از سوی دولت محترم تا پایان نیمه اول سال آینده پوشش سامانۀ دیجیتال با سرعت صورت می گیرد.

در این آیین، ضمن افتتاح 18 سامانه دیجیتال در شهرستان های ساری، بهشهر، آمل، نور، نوشهر، تنکابن و رامسر، دو طرح دیجیتال به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس در شهرستان های نکا و سوادکوه به بهره برداری رسید.

همچنین 5 ایستگاه ماهواره ای در مناطق فاقد پوشش آتِنی و تیلَک ساری، محسن آباد نکا، میر خَمَند نور و لَند بهشهر برای تکمیل پوشش تلویزیونی افتتاح شد.

علاوه بر این سیگنال رسانی امن زمینی بر بستر فیبر نوری، لینک مایکروویوSHF و لینک رادیویی UHF در شهرستان های ساری، بابل و شهر لاریجان نصب و راه اندازی شد.

راه اندازی راهنمای الکترونیکی برنامه(EPG)، آرشیو دیجیتال، بازسازی واحد سیار تلویزیونی، راه اندازی TS3 سوردار، جایگزینی فرستندهTS1  ایستگاه تلویزیونی نمک آبرود، نصب و راه اندازی ژنراتور 450 کیلو وات ایستگاه پرقدرت تلویزیونی سوردار و اتصال ساختمان های ده گانه صدا و سیما با فیبر نوری از دیگر طرح های فنی بود که به بهره برداری رسید.