سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تاکید مراجع تقلید بر تعامل سازنده رسانه ملی با علما و مراجع - صفحه محتوایی خبر

 

 

تاکید مراجع تقلید بر تعامل سازنده رسانه ملی با علما و مراجع

معاون سیمای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با سفر به شهر مقدس قم با مراجع و علما دیدار کرد.

آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید در این دیدار گفت: ارتباط تنگاتنگ بین مجموعه متولیان رسانه ملی و عالمان دینی باعث غنی شدن آثار و برنامه های صدا و سیما و اثرگذاری آنها می شود.

ایشان کار در صداوسیما را ارزشمند و خداپسندانه توصیف کرد و افزود: کسانی که در ساخت برنامه های دینی تلاش می کنند اگر خروجی کار آنها به آگاهی دینی مردم بینجامد در ثواب اعمال مخاطبان شریک می شوند.

ایشان با اشاره به افزایش شبکه های ضد دینی گفت: اگر شمار این شبکه ها صدها برابر شبکه های دینی هم بشود بنابر قول خداوند در قرآن، سخن آنها پایدار نخواهد بود چرا که اصالت و حقانیت ندارند.

آیت الله مکارم شیرازی نیز در دیدار معاون سیمای سازمان صدا و سیما و تعدادی از مدیران شبکه های سیما، خطر گسترش شبکه های ماهواره ای را برای خانواده ها گوشزد کرد و ضمن قدردانی از توجه صدا و سیما به برنامه های معارفی، جنگ امروز دنیا را جنگ رسانه ها نامید و گفت: خوشبختانه رسانه ملی رویدادهای پیرامونی را به خوبی رصد و برای پاسخگویی به آنها برنامه سازی می کند.

 alt

ایشان با اشاره به افزایش تعداد شبکه های تلوزیونی در چند سال اخیر گفت: رسانه ملی در توسعه کیفی شبکه های تلوزیونی هم پیشرفت داشته است اما باید تلاش کنید کیفیت فدای کمیت نشود.

آیت الله مکارم شیرازی با توجه به احتمال رخنه افرادی با تفکرات متمایل به غربزدگی در لایه های میانی کارکنان صدا و سیما هشدار دادند: مراقب باشید افکار و اندیشه های غرب زدگان در برنامه های رسانه ملی تاثیر نگذارد.

ایشان از پاسخگویی به موقع صدا و سیما به شبهات در قالب برنامه سازی تقدیر کرد و افزود: نباید شبهات به قدری بزرگ نمایی شود که حالت تخریبی داشته باشد.

آیت الله مکارم افزود: برنامه سازان باید به صورت ماهرانه اهداف تعالی دینی و معارف اهل بیت علیهم السلام را در تولیدات رسانه ای بکارگیرند.

معاون سیمای سازمان صدا و سیما نیز در دیدار با مراجع تقلید در قم گفت: امسال 3 مجموعه تلوزیونی برای شبکه های یک ، دو و سه در نظر گرفته شده که نسبت به سال های قبل جذاب تر اند.

دارابی گفت: سریال شبکه یک مدینه نام دارد. سریال شبکه دو قبل از افطار و سریال شبکه سه بعداز افطار پخش می شود.

معاون سیمای صدا و سیما با اشاره به همزمانی نیمی از ماه رمضان امسال با مسابقات جام جهانی فوتبال گفت: این مسابقات بطور زنده از شبکه های 3 و ورزش پخش می شود.

دارابی افزود: برنامه های متنوعی امسال برای سال اولی ها، لحظات افطار و شب های قدر پیش بینی شده است و در حال آماده سازی برنامه های نوروز 94 هم هستیم.