سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تحقق آرزوهای بزرگ در آبی بیکران - صفحه محتوایی خبر

 

 

تحقق آرزوهای بزرگ در آبی بیکران

تله فیلم آبی بیکران به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی یاسر خیّر در صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان تهیه و تولید می شود.

خیّر در گفتگو با خبرنگار ما دلایل و هدف از تولید این فیلم تلویزیونی را نمایش قابلیت ها و پتانسیل طبیعی و انسانی سیستان و بلوچستان و به دنبال آن شهرستان چابهار عنوان کرد و ابراز داشت: این تله فیلم از زندگی بومیان چابهار روایت می شود.

وی با اشاره به اینکه ترکیب عوامل پشت دوربین از بهترین های تلویزیون ایران می باشد و 95 درصد بازیگران فیلم نیز بومی استان هستند تصریح کرد: مدت زمان پیش تولید فیلم 2 ماه و تصویربرداری تله فیلم آّبی بیکران به مدت 25 روز طول کشیده و مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی نیز به مدت 2 ماه زمان خواهد بود.

وی در خصوص داستان این تله فیلم گفت: آبی بیکران داستان جوانی به نام بشیر است که دوران خدمت سربازیش به پایان رسیده و به روستا باز می گردد اما متوجه می شود که پدرش تصادف کرده و زمین گیر شده و نخلستان ها خشک شده اند. علی رغم مخالفت مادر و دایی اش به چابهار می رود تا در کارگاه تولید لباس خالد هم خدمتی اش مشغول به کار شود اما خالد در کار فروش لباس های دست دوم است و کارگاه را تعطیل کرده و بشیر را تشویق به ماندن و شراکت می کند مدتی با خالد کار می کند و سود نسبتا" خوبی از این کار دارد .

از طرف دیگر جمیل همولایتی بشیر او را تشویق می کند تا در کار قاچاق سوخت وارد شود و خالد در کار فروش لباس های دست دوم و واسطه گری با او همراه شود اما بشیر به دریا – صید و صیادی علاقه مند شده و آرزوهای بزرگتری در سر دارد .

خیر عنوان داشت: تصویربرداری در لو کیشن هایی به صورت متمرکز در جنوب استان با توجه به قصه که دریا بخشی از بار دراماتیک فیلم را به دوش می کشید در چابهار، کنارک، دشتیاری و رمین انجام شده است .

گفتنی است: امین گلستانه، پوریا رحیمی، غلامرضا پودینه، رایا نصیری، محمد مسبوق، علی انصاف جو و... از جمله بازیگران این تله فیلم هستند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: این تله فیلم اواخر آذر آماده نمایش خواهد شد.

لیست عوامل :

نویسندگان: آیدا پناهنده - ارسلان امیری / مدیر تصویر برداری: امین جعفری / طراح گریم: فریور معیری / صدابردار : حسن شبانکاره /  دستیار تهیه: صالح زید آبادی نژاد

alt

alt