سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

تدارک رادیوهای استانی برای سوگواری ایام پایانی ماه صفر با 400 ساعت برنامه - صفحه محتوایی خبر

 

 

تدارک رادیوهای استانی برای سوگواری ایام پایانی ماه صفر با 400 ساعت برنامه

تدارک رادیوهای استانی برای سوگواری ایام پایانی ماه صفر با 400 ساعت برنامه


رادیوهای استانی در روزهای 28 و 29 ماه سفر، ویژه‌ برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌اند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی ماه صفر و سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن و امام رضا(علیهم السلام)، رادیوهای مراکز استانی برنامه‌های مختلفی را در ساختار و قالب‌های گوناگون تولید و پخش می‌کنند.
بر این اساس همزمان با بیست و هشتم ماه صفر، بیش از  200 ساعت برنامه رادیویی در ساختارهای مستند، سخنرانی، ترکیبی ساده و ترکیبی نمایشی و ویژه برنامه‌های گفت‌وگومحور از صدای استان‌ها پخش خواهد شد.
گونش ماتمی، روایت هجران، سوگ عظیم، ریسمانی از آسمان، مدینه العشق، شورشیدایی، مدینه در سوگ، پخش زیارت نامه حضرت رسول اکرم(ص)، روایت شیدایی و در سوگ خورشید  از جمله برنامه‌هایی هستند که همزمان با سالروز رحلت پیامبر اعظم(ص) و امام حسن(ع) روی آنتن می‌روند.
بررسی زوایای مختلف سیره پیامبر(ص)، آداب و رسوم اقوام مختلف در این ایام، پخش مستقیم زیارت پیامبر از حرم مطهر رضوی، نشر و گسترش اخلاق اسلامی  با الگو قرار دادن سیره حضرت رسول اکرم(ص)، تحلیل و بررسی مسائل زمان رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، سیره پیامبراکرم(ص) در منابع شیعی و اهل سنت و سیره رفتاری پیامبراکرم(ص) با کودکان و همچنین جایگاه تعلیم و تعلم در سیره پیامبراکرم(ص) و امام حسن(ع)، محورهای اساسی این برنامه‌ها خواهند بود.

صدای استان‌ها در سوگ ستاره هشتم
رادیوهای استانی در روز 29  صفر در 33 رادیوی استانی و رادیو زیارت هم با بیش از  200 ساعت در ساختارهای مختلف به تولید و پخش برنامه می‌پردازند که از جمله آنها می‌توان به غریب طوس، مرثیه آفتاب، شمس الشموس، روایت هجران، آهوان صحن آزادی، سوگ عظیم و هشتمین اختر اشاره کرد.
محور اصلی این برنامه‌ها نیز بررسی سیره اخلاقی و رفتاری امام رضا(ع)، معرفی شخصیت والای حضرت امام رضا(ع) در ابعاد مختلف، کتاب شناسی پیرامون سیره و زندگانی امام رضا(ع)، آثار و برکات حضور  امام رضا(ع) برای مردم ایران، بررسی محتوای زیارت نامه امام رضا(ع) و جایگاه امام رضا (ع) در بین مسلمانان و خصوصاً مردم ایران است.