سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

تودیع و معارفه معاون صدا و فرمانده پایگاه بسیج شهید مرکز قم - صفحه محتوایی خبر

 

 

تودیع و معارفه معاون صدا و فرمانده پایگاه بسیج شهید مرکز قم

در این مراسم که همزمان با سالروز ولادت با سعادت امام محمدتقی (ع) با حضور آقایان محمدی نیا مدیر کل مرکز قم، معصومی فر مدیرکل صدای استان ها و سرهنگ حافظی جانشین فرماندهی سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع)، بوالحسنی فرمانده سازمان بسیج کارمندان استان و جمعی از مدیران و کارکنان مرکز قم برگزار شد، با تقدیر از خدمات حمید قربانی جم در دوره تصدی معاونت صدا و فرماندهی پایگاه بسیج شهید زین الدین مرکز قم، سهراب یاری بعنوان معاون جدید صدای مرکز قم،  معرفی گردید .

در ابتدای این مراسم محمدی نیا مدیر کل مرکز با تبریک پیشاپیش میلاد با سعادت امام علی (ع) و جوادالائمه (ع) خدمت در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) را مایه افتخار و توفیقی بزرگ برای مجموعه صدا و سیمای قم دانست و با اشاره به یکی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی»  شهر قم را مذهبی ترین شهر و دارای مردمی بصیر، ولایتمدار و پیشرو در انقلاب اسلامی معرفی نمود. وی افزود: به رغم عدم دسترسی برنامه سازان به مؤلفه های بارز فرهنگ بومی نظیر زبان و موسیقی و پوشش محلی، رسانه استانی به جهت همجواری با دریای عظیم معارف و محتوای دینی و شخصیت ها و مراکز حوزوی از موقعیت ممتاز و بی بدیلی برخوردار است و از این رو ضمن بهره برداری از این ذخائر فرهنگی، می تواند بعنوان منبع تغذیه شبکه های سراسری و شبکه های استانی مطرح  شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که موفقیت در عرصه رسانه، بر پایه تلاش جمعی و گروهی شکل می گیرد، بر ضروت همکاری و تلاش جمعی در راستای ارتقاء کیفی تولیدات برنامه سازی تأکید کرد. محمدی نیا همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر با همت و جدیت همکاران، رادیو قم توانسته است جایگاه ششم را در بین مراکز استانی به خود اختصاص دهد  افزود: به لطف خدا و با مساعدت و حمایت استاندار محترم ارتقاء اتوماسیون صدا انجام گردید  و 20 ساعته شدن پخش رادیو استانی، امکان معرفی ظرفیت های عظیم استان در بخش های مختلف، فراهم آمده است .

alt

alt

وی با اشاره به توفیقات و سوابق کاری سهراب یاری، از معاون جدید صدا خواست ضمن توجه به ویژگی های ممتاز و شأنیت قم، با ارائه طرح های نو، تقویت انگیزه  همکاران و جلب مشارکت های برنامه سازی، روند رو به رشد رادیو قم را تسریع بخشد. در ادامه معصومی فر مدیر کل صدای استان ها نیز با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران مرکز قم سنت تودیع و معارفه را سنتی حسنه و نیک دانست که با هدف قدردانی از تلاش های انجام شده و تجدید پیمان و میثاق یاری با همکاران تازه صورت می گیرد و کوتاهی فرصت خدمت را به مسئولان یادآور می شود. وی ضمن قدردانی از همت و تلاش حمید قربانی جم در دوره تصدی معاونت صدای مرکز قم، ارتقاء جایگاه صدای مرکز قم را مرهون تلاش همه همکاران و مدیران مجموعه و در رأس آنان مدیرکل مرکز دانست و افزود: بحث پژوهش های منجر به تولید همواره یکی از اولویت های مهم سازمان بوده است که امید است با توجه به تجربیات موفق آقای یاری در این بخش، شاهد رونق تولیدات شبکه استانی قم  باشیم. مدیرکل صدای استان ها تکیه بر ظرفیت های موجود و ذخائر فرهنگی مناطق مختلف و اقوام ایرانی را از پتانسیل های مهم مراکز استانی صدا و سیما دانست که می تواند بعنوان نقطه اتکای برنامه سازان و عامل جذابیت تولیدات شبکه های استانی باشد. وی در مورد اینکه برخی استان ها معتقدند به مرور زمان داشته های فرهنگی در معرض فراموشی قرار گرفته و یا به لحاظ مؤلفه های نظیر زبان، موسیقی، لهجه و نظایرآن، تمایز خاصی با شبکه های سراسری ندارند، گفت: البته در بعضی مراکز استان ها این مسئله وجود دارد اما به نظر من در استان قم فرصت دسترسی و مجاورت با کارشناسان مذهبی و حوزه معارف اسلامی و مرجعیت دینی، موقعیت ممتاز و دریای بی ساحلی را در اختیار همکاران برنامه ساز ما قرار داده است که شبکه قم نه تنها برای برنامه های خود بلکه برای سایر شبکه های استانی  می تواند از آن ها بهره برداری کند.

در پایان این جلسه سرهنگ حافظی جانشین فرماندهی سپاه علی ابن ابیطالب قم نیز ضمن سخنانی با تأکید بر حسن تعامل مجموعه سپاه و رسانه استانی و قدردانی از خدمات فرماندهی پیشین بسیج مرکز، علی جوان، قائم مقام مرکز قم را به عنوان فرمانده جدید پایگاه بسیج شهید زین الدین صدا و سیمای مرکز قم معرفی نمود و اظهار امیدواری کرد که بسیج رسانه در ساختار جدید و با رویکرد تازه در انتقال پیام امام راحل (ره) و شهدای انقلاب به توفیقات روزافزون، دست یابد.

alt

alt