سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰

تولید و پخش بیش از ده هزار دقیقه برنامه در دهه ی اول محرم از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز ایلام - صفحه محتوایی خبر

 

 

تولید و پخش بیش از ده هزار دقیقه برنامه در دهه ی اول محرم از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز ایلام

تولید و پخش بیش از ده هزار دقیقه برنامه در دهه ی اول محرم از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز ایلام

 

صدا و سیمای مرکز ایلام با تولید و پخش ده هزار  دقیقه برنامه ،شور و شعور حسینی مردم استان در دهه اول محرم را  را به نحو مطلوبی  منعکس کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ایلام ؛ مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: معاونت های مختلف صدا و سیمای مرکز ایلام با همه توان خود عشق و ارادت مردم به سید الشهداء(ع)رادر شبکه های استانی ، ملی و بین المللی به نحو شایسته ای به نمایش گذاشتند.

شیروی با اشاره به اینکه سیمای مرکز ایلام در دهه ی اول محرم ، 3 هزار وپانصد دقیقه برنامه شامل برنامه های تولیدی ، تامینی مختلف را از قاب رسانه ی استانی به تصویر کشید افزود : دست اندرکاران معاونت سیمای مرکز ایلام با پخش ویژه برنامه های عاشورایی همچون عاشوراییان،حماسه ی حسینی،شور حسینی و شین شامل عزاداری مردم مختلف استان،معرفی پیرغلامان،آداب و رسوم مردم استان در محرم ،معرفی هیات های مذهبی استان و سخنرانی ائمه جمعه با موضوع درس های عاشورایی  مخاطبین شبکه ی استانی را با حال و هوای محرم در استان همراه کردند.

وی به ارتباط های زنده ی معاونت سیمای مرکز با شبکه های ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: سیمای شبکه استانی در  شب های تاسوعا ،عاشورا و شام غریبان،250 دقیقه با شبکه ی بین المللی الاشراق عراق و حدود 200 دقیقه با شبکه های مختلف  سراسری اول ، دوم ، سوم ،چهارم ، پنجم ،شما ، قرآن ،آموزش و خبر ارتباط زنده برقرار کرده است .

شیروی با اشاره به پخش زنده نماز ظهر عاشورا در میدان 22بهمن شهر ایلام گفت:نماز ظهر عاشورا برای اولین بار با تلاش         برنامه سازان مرکز بصورت زنده با حضور عزاداران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)به امامت حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از شبکه استانی ایلام پخش شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام ،با اشاره به اینکه معاونت صدای رسانه  استانی هم در دهه ی اول محرم  با پخش  6 هزار و پانصد دقیقه ویژه برنامه های متنوع و گوناگون با مخاطبان خود همراه  بود افزود:این برنامه شامل مداحی ، شعر مذهبی ، گزارش ، حضور کارشناسان مذهبی ، نمایش ویژه محرم،پخش مراسم عزاداری در شهرستانهای مختلف استان و همچنین ارتباط زنده با شبکه های سراسری رادیویی و مراکز استان ها  بود.

شیروی به عملکرد معاونت خبرمرکز ایلام هم پرداخت و اظهار داشت:پخش عزاداری شهرستان ها و مناطق مختلف استان به مدت 500دقیقه ، تولید و پخش بیش از 14 مورد گزارش های تولیدی ، ارتباط زنده با شبکه های سراسری وبارگذاری اخبار ، فیلم ، عکس و آلبوم در کانال خبرگزاری و تلگرام و اینستاگرام معاونت خبر  مرکز از جمله اقدامات این  معاونت در دهه ی اول محرم  بود.

وی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار معاونت فضای مجازی شبکه استانی اقدام به تولید و بارگذاری مطالب متنوع با موضوع محرم در شبکه های اجتماعی نمود گفت: تعداد 300کلیپ با موضوع تاسوعا و عاشورا  و محرم ، دفاع مقدس ، امر به معروف و نهی از منکر شامل پخش زنده، عکس ، تیزر ، کلیپ ، پوستر ومتن از جمله عملکرد معاونت فضای مجازی رسانه استانی در این ایام بود که استقبال و همراهی چشمگیر کاربران کانال رسمی صدا و سیمای مرکز ایلام را به همراه داشت .