سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

جشن سالروز تاسیس رادیو گیلان برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشن سالروز تاسیس رادیو گیلان برگزار شد

در این جشن که برای نخستین بار از تاریخ تأسیس رادیو برگزار می شود از 35 هنرمند شاغل در صدای مرکزگیلان تقدیر شد .

محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای گیلان ابتدا به مناسبت سالروز تأسیس رادیو از تلاش های شبانه روزی هنرمندان این عرصه در ارائه برنامه های مؤثر تشکر و قدردانی کرد.

وی ضمن اشاره به پیشرفت و موفقیت های رادیو در خصوص تاریخچه و پیشرفت فنی رادیو گیلان گفت: رادیو گیلان در سال 1334 با نصب فرستنده ی 75 وات تأسیس شد و یک ساعت برنامه در روز پخش می کرد که فقط در رشت و نقاط محدودی در اطراف رشت از رادیو بهره مند می شدند اما هم اکنون به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد پخش برنامه  24 ساعته استانی هستیم .

محسن نصرپور افزود: در حال حاضر ایستگاه رادیویی کیاشهر از ایستگاه های برتر و مهم کشور است که علاوه بر پخش برنامه های درونمرزی وظیفه پخش برنامه های برونمرزی جهت ارسال امواج به کشورهای شمالی دریای خزر، روسیه و قفقاز را در شبانه روز به عهده دارد .

alt

وی افزود: وظیفه رسانه استانی حفظ و اشاعه فرهنگ بومی و ارزشمند منطقه و اجرای منویات مقام معظم رهبری و دستور العمل های سازمانی است که الحمدالله صدای مرکز گیلان در هر دو بخش موفق بوده است، شکر خدا رادیو گیلان این رسانه گرم توانسته است از پس سال ها جایگاه خود را در دل مردم فهیم و ولایتمدار گیلان حفظ نماید و با تلاش و همدلی و همراهی و سخت کوشی همه هنرمندان و خانواده بزرگ رادیو گیلان، رادیوی برتر در کشور شناخته شده است.

دکتر نجفی استاندار گیلان در این جشن با مثبت ارزیابی کردن عملکرد صدا و سیمای مرکز گیلان در بخش های مختلف استان گفت: حضور آگاهانه رادیو در اطلاع رسانی به ویژه در بخش های آموزشی، اطلاع رسانی خبری بسیار اثربخش است .

محمد علی نجفی با بیان اینکه امروزه رسانه ای موفق تر است که از هوشمندی بالاتری برخوردار باشد افزود: رادیو به دلیل گستردگی، دسترسی راحت تر می تواند تأثیر زیادی در فرهنگ عمومی جامعه ایفا کند. وی از هنرمندان رادیو به عنوان گویندگان پنهان که فقط صدایشان شنیده می شود نام برد و به آنها توصیه کرد: در سالی که به فرهنگ هم ناگذاری شده است با ساختن برنامه های مؤثر در راستای ارزش های انقلاب اسلامی به ارتقاء فرهنگ جامعه در بخش های مختلف کمک می کند .

معاون صدای مرکز گیلان نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر رادیو گیلان با اجرای 50 عنوان برنامه به صورت 24 ساعته و در بخش های مختلف فعال است . باقرزاده با بیان اینکه رادیو گیلان یکی از بزرگترین استودیوهای تولیدی در کشور را در اختیار دارد افزود: توجه به محتوا از اولویت های برنامه سازان رادیو گیلان است .

گفتنی است در این مراسم آقایان: کوچکی نژاد، جعفرزاده، عاشوری از نمایندگان مردم شهرهای رشت و فومن و جمعی از مدیران استان حضور داشتند. این مراسم با ثبت عکس یادگاری هنرمندان و اهالی رسانه با استاندار و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به پایان رسید. 

alt

alt