سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

جشن نوروز 98 کنار کرمانی‌های باصفا - صفحه محتوایی خبر

 

 

جشن نوروز 98 کنار کرمانی‌های باصفا

جشن نوروز 98 کنار کرمانی‌های باصفا

 

صدا‌وسیمای مرکز کرمان با ویژه برنامه‌های متنوع و شاد به استقبال سال 1398می‌رود.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، سیمای مرکز کرمان با ویژه برنامه 5 ساعته به استقبال سال جدید می رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی محسن مولایی 29 اسفند از ساعت21 به صورت زنده از حمام وکیل کرمان پخش می‌شود. گزارش از میهمانان نوروزی، حضور خوانندگان و هنرمندان، نماهنگ ولادت حضرت علی (ع)، ارتباط با حرم رضوی، بیانات رهبر معظم انقلاب، گزارش زنده از مسجد و مراسم اعتکاف، معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی استان از بخش‌های برنامه است.  ویژه برنامه «تماشای بهار» به تهیه‌کنندگی علی درویشی در ایام نوروز ساعت 10 تا 11 از شبکه کرمان روی آنتن می‌رود. این برنامه با آیتم‌های معرفی مکان‌های اقامتی و مکان‌های عام‌المنفعه، ارتباط زنده با کاروان‌های راهیان نور، مسابقه تک میدانی با هدف تشریح جاذبه‌های گردشگری استان، گزارش مردمی‌ با موضوع ضرب‌المثل‌ها و لهجه کرمانی و ... لحظات شادی را برای بینندگان به ارمغان می‌آورد. ویژه برنامه تلویزیونی «عیدانه» به تهیه‌کنندگی عبدالطاهر بهزادی، هرشب به مدت 60 دقیقه از ساعت 21 با حضور مهمانان ویژه و هنرمندان تقدیم مخاطبان می‌شود. نمایش، ارتباط با کاروان‌های راهیان نور، ارتباط با پلیس راه، تریبون خنده، معرفی جاذبه‌های گردشگری، گزارش مردمی، کلیپ و ... از بخش‌های برنامه است. همچنین برنامه «سلام سال نو» نیز با دعوت از هنرمندان و نخبگان استان در ایام نوروز از ساعت 21 از سیمای کرمان با شما همراه می‌شود. «شهر به شهر» عنوان مستند‌گزارشی است که به تهیه‌کنندگی محمود محمدی، هر شب ساعت 20:30 ، به معرفی شهرستان‌های استان و معرفی توانمندی‌ها در حوزه گردشگری و... می پردازد. برنامه تلویزیونی «با نمایندگان» به تهیه‌کنندگی محمود علیپور، در ایام نوروز ساعت 19با نمایندگان استان گفت‌وگو می‌کند. برنامه «دریادلان» به تهیه‌کنندگی افراسیاب پور امیری، زندگی شهدای دفاع مقدس که در ایام نوروز به شهادت رسیدند، را روایت می‌کند. همچنین برنامه‌های «پلکان» به تهیه‌کنندگی محمدمهدی نعمت اللهی، با موضوع معرفی نخبگان نوجوان در زمینه‌های مختلف، هر روز ساعت 16، «عصر جوانی» با حال وهوای استان از زبان جوانان ، ساعت 16و ... از دیگر برنامه‌های سیمای کرمان در ایام نوروز 98 است.
صدای مرکز کرمان نیز با برنامه «بهار تو رایه» به استقبال سال نو می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی مریم مستوفی از ساعت 30 دقیقه تا 2 بامداد، با بخش‌های موسیقی‌، کارشناسی، گزارش، نمایش و ارتباط زنده با گلزار شهدا و نهادهای فعال به هنگام تحویل سال پخش می‌شود.
«خوش اومدن» عنوان ویژه برنامه نوروزی صبحگاهی صدای مرکز کرمان است که از 29 اسفند تا 16 فروردین 98 از ساعت 9 تا 11روی آنتن می‌رود. معرفی اماکن دیدنی استان، ارتباط با مراکز استانها، گزارش وضعیت راههای استان و ترافیک شهری، گفت‌و گو با مهمانان نوروزی، ترانه‌های بهاری، نمایش‌های کوتاه، گفت‌وگو با هنرمندان و معرفی سوغات استان  از جمله بخش‌های این برنامه است. «ای پسینی» هم برنامه زنده عصرگاهی رادیو کرمان است که در ایام نوروز، هر روز از ساعت 17 تا 19 با مخاطبان و مهمانان نوروزی همراه است. نمایش‌های کوتاه، ارتباط با شهرستان‌های استان و مراکز استانها، گزارش از مسافران نوروزی، ترانه و موسیقی‌های بهاری، گزارش وضع هوا، هشدارهای پلیسی و معرفی مراکز خدمات‌رسانی از آیتم‌های برنامه است.