سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

حجت‌الاسلام دعایی: امام خمینی(ره) در حوزه رسانه تاکید بر حقیقت‌گویی داشت - صفحه محتوایی خبر

 

 

حجت‌الاسلام دعایی: امام خمینی(ره) در حوزه رسانه تاکید بر حقیقت‌گویی داشت

حجت‌الاسلام دعایی: امام خمینی(ره) در حوزه رسانه تاکید بر حقیقت‌گویی داشت

 

سرپرست موسسه اطلاعات گفت: امام خمینی(ره) در فرمایشات خود در حوزه رسانه بر حقیقت‌گویی و پرهیز از کوچک‌ترین دروغی تاکید داشتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، حجت‌الاسلام سید محمود دعایی در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما که به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد اظهار کرد: مفتخرم که در این ایام شریف، به جشنواره‌ای دوست داشتنی آن هم در استان چهارمحال و بختیاری دعوت شده‌ام.

وی افزود: از همه شما تشکر می‌کنیم که از گذشته و افتخارات گذشتگان یاد می‌کنید.

سرپرست موسسه اطلاعات خاطرنشان کرد: در دو مقطع محضر امام خمینی(ره) را درک کردم، زمانی که دولت عراق به خاطر فشار رژیم شاه تحمل حضور ایشان را نداشت و همه آن کسانی که در اطرافشان بودیم، امام(ره) را تا مرکز کویت همراهی کردیم.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در راهی که به آن ایمان داشت دل به دریا زده بود و حرکتی متهورانه را آغاز کرد.

دعایی با بیان اینکه در آن روز امام راحل برای لحظاتی استراحت کردند و ما نیز نگران حال ایشان بودیم؛ وقتی ایشان احساس ما را دریافتند با ایمانی کامل فرمودند نگران نباشید، خداوند مقدر کرده که راه او را ادامه دهیم و در این مسیر هر چه پیش آید مصلحت الهی است.

وی افزود: کویت عراق را نپذیرفت و ایشان مجبور شدند به بصره بروند و زمانی هم که ما به نجف بازگشتیم، مسئول امنیتی شهر ما را خواست و گفت این پیام را به ایشان برسانید که در صورت بازگشت به نجف حق هیچگونه ملاقات را نخواهد داشت.

سرپرست موسسه اطلاعات با بیان اینکه به او گفتم مطمئن هستم امام خمینی(ره) به نجف نمی‌آیند و در عراق نخواهند بود خاطرنشان کرد: آن شرایط مرا به یاد هجرت پیامبر اکرم(ص) انداخت که به طائف رفتند و آنجا آزار و اذیت دیدند ولی در نهایت با افتخار به مکه بازگشتند.

وی ادامه داد: بعد از آن بود که امام خمینی(ره) به ما اطلاع داد که قرار است به پاریس بروند.

دعایی تصریح کرد: امام خمینی(ره) را زمانی که پیروزمندانه از فرانسه به ایران باز می‌گشتند هم دیدم، هیچ تفاوتی نداشتند با آن لحظه‌ای که غریبانه در مرز عراق و کویت ایشان را دیده بودیم بلکه همانطور با صلابت و محکم و با اتکا به خداوند، ثابت قدم در مسیر حق استوار ماندند.

وی با اشاره به سوابق رسانه‌ای خود در اوایل پیروزی انقلاب عنوان کرد: امام خمینی(ره) مرا خواستند و فرمودند در برنامه‌هایتان همیشه حقیقت را بگویید و هیچگاه به ناسزاگویی روی نیاورید، از آن زمان که ایشان چنین مواردی را تذکر دادند بر این عهد باقی ماندم و سعی کردم هیچگاه از ابزار دروغ و فحاشی علیه کسی استفاده نکنم.