سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰

حضور پر رنگ سیمای مراکز در دومین جشنواره بین المللی یاس - صفحه محتوایی خبر

 

 

حضور پر رنگ سیمای مراکز در دومین جشنواره بین المللی یاس

دومین جشنواره فیلم های ویدئوئی تهران با عنوان یاس امسال در حالی برگزار می شود که تولیدات سیمای مراکز استانی صداو سیما حضور پررنگی در بخش­ های سابقه جشنواره دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان­ ها به نقل ار دبیرخانه جشنواره بین­ المللی تهران، در این دوره از جشنواره آثار ارسالی در بخش های مسابقه ایران - فیلم یاس، بین ­المللی، خاطره یاس­ ها، رویش یاس ­ها و پویا نمائی رقابت می­ کنند. بر اساس این گزارش هیأت انتخاب آثار در بخش پویانمائی 10 اثر را از میان آثار ارسالی انتخاب کردند که پویانمایی" بهشت شداد" به کارگردانی و تهیه کنندگی بهزاد مظاهری از مرکز قم به همراه فیلم" افسانه شهر قالی "به کارگردانی حمیدرضا حافظی و تهیه کنندگی مجید شاکری از مرکز سمنان در میان آثار راه یافته به بخش مسابقه قرار دارند.

هیأت انتخاب آثار مسابقه ایران " خاطره یاس ها " 149 اثر دریافت کردند که پس از بررسی 20 اثر برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شد. در میان این آثار فیلم " از جنوب شرقی " به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی یاسر خیر از سیستان و بلوچستان و فیلم "کیمیا "به کارگردانی عبدالرضا صادقی­ جهانی و تهیه کنندگی مشترک یوسف مرادلو و عبدالرضا صادقی از مرکز زنجان قرار دارند.

فیلم ویدئوئی "فرشته" به کارگردانی حسن آخوندزاده از مرکز خراسان رضوی در دومین دوره جشنواره، منتخب داوران در دو بخش­ بین­ الملل و مسابقه " رویش یاس ­ها " است، این فیلم در بخش بین الملل از میان 190 اثر ارسالی از ایران و 44 کشور انتخاب شده است.

alt

دومین جشنواره بین المللی فیلم ویدئوئی تهران (یاس )، اول تا ششم شهریور ماه امسال همزمان در تهران و آمل برگزار می شود. درجشنواره امسال آثاری از 44 کشور به همراه تولید داخلی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.