سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰

دیدار ستاد برگزاری پیر غلامان با نماینده ولی فقیه استان خوزستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

دیدار ستاد برگزاری پیر غلامان با نماینده ولی فقیه استان خوزستان

طاهری مدیرکل نغمات آوایی و رادیو نوا برای برگزاری هر چه با شکوه مراسم دوازدهمین اجلاس پیر غلامان با حضرت آیت الله جزایری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خوزستان، نماينده ولي فقيه در خوزستان بر ضرورت هر چه باشکوهتر دوازدهمين اجلاس بين المللي پير غلامان حسيني در استان تاکيد کرد.

وي اظهارداشت: عزاداري سنتي مردم ولايتمدار خوزستان به دليل تنوع فرهنگي و قومي از جمله مقتل خواني در کشور بي نظير است و بايد در اين اجلاس اين آداب و سنت ها بيشتر معرفي شود.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه کربلا و عتبات عاليات قبله گاه عاشقان اهل بيت (ع) است گفت: به دليل همجواري خوزستان با اين اماکن مقدس  اين اجلاس از حال و هواي ديگري برخوردار است.

آيت الله موسوي جزايري افزود: با استفاده از تجارب اجلاسيه هاي گذشته و ظرفيت هاي مهم فرهنگي و مذهبي خوزستان و حمايت دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي استان شاهد برگزاري باشکوه دوازدهمين اجلاس بين المللي پير غلامان حسيني (ع) در خوزستان باشيم.

alt

 طاهري، دبير ستاد برگزاري اجلاس بين المللي پير غلامان اهل بيت (ع) در اين ديدار با اشاره به اينکه اين همايش بزرگ با هدف تجليل از پير غلامان حسيني (ع) و معرفي فرهنگ صحيح عزاداري برگزار مي شود گفت : در اين اجلاس از مداح، خانواده شهيد مداح، پژوهشگر، ناشر، هنرمند، واعظ و برنامه راديويي عاشورايي تجليل مي شود.

وي با بيان اينکه در اين اجلاس در تلاش هستيم فرهنگ و آداب عزاداري استان هاي کشورمان را معرفي کنيم اظهارداشت: در دوازدهمين اجلاس پير غلامان يکي از فرهنگ هاي عزاداري مردم خوزستان ثبت ملي و رونمايي مي شود.

مدير کل راديو نوا با اشاره به اينکه در اين اجلاس از 15 پير غلام داخلي و 5 پير غلام خارجي و  همچنين از پيرغلامان استان خوزستان تجليل خواهد شد

افزود : با  هدايت و حمايت هاي حضرت آيت الله موسوي جزايري  اين اجلاس با شکوه خاصي برگزار شود.

مدير کل صدا و سيماي مرکز خوزستان  نيز در اين  ديدار  با اشاره به برنامه هاي صدا و سيماي مرکز خوزستان در ايام سوگواري حضرت اباعبدالحسين (ع) گفت: با همکاري شبکه الاهواز که زير نظر حضرت آيت الله موسوي جزايري فعاليت مي نمايد عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالحسين (ع) در شهرهاي مختلف استان به تصوير کشيده شد که در شبکه هاي سراسري انعکاسي مناسبي داشت.

رحيمي با اشاره به اينکه مقتل خواني که توسط حضرت آيت الله موسوي جزايري در روز عاشورا انجام مي شود همه ساله در شبکه استاني پخش مي شود اظهارداشت: در خوزستان سنت هايي از جمله مقتل خواني  نصب بيرق عزاداري در شوشتر، سه سنگ بهبهان، عزاداري سنتي در دزفول و ظرفيت عظيم عزاداري به زبان عربي براي عرض اردات به ساحت مقدس حضرت ابي عبدالله برگزار مي شود.

حاج صادق آهنگران، مداح اهل بيت (ع) و دوران دفاع مقدس بر حمايت دستگاه هاي مختلف و نهادهاي استان در برگزاري اين اجلاس مهم تاکيد کرد.

دوازدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان حسيني مهرماه سال آينده در استان خوزستان برگزارمي شود.

 alt