سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

راهیابی مستندبرکت مرکز سمنان به دو جشنواره بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

راهیابی مستندبرکت مرکز سمنان به دو جشنواره بین المللی

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان مستند " برکت " به تهیه کنندگی احمد خراسانی و کارگردانی محمد مهدی مرادی حقیقی به بخش مسابقه فستیوال بین المللی مستند الجزیزه در کشور قطر و جشنواره بروکسل راه یافت.

تاکنون به فستیوال الجزیره دو اثر مستند تالم و برکت از تولیدات صدا و سیمای مرکز سمنان راه پیدا کرده است. قابل ذکر است جشنواره الجزیره هر ساله در اوایل اردیبهشت ماه در دوحه کشور قطر برگزار می شود .

 مستندبرکت به مدت 30 دقیقه با حال و هوایی شاعرانه به شیوه پخت نان محلی در نقاط مختلف استان سمنان پرداخته و به ویژگی های نان های محلی، ماندگاری آنها، عدم دورریز و جایگاه ویژه نان در  فرهنگ مردمان این سرزمین نگاهی ویژه داشته است.

لازم به توضیح است احمد خراسانی کارگردان این مستند، متولد 1348و دانش آموخته علوم قضایی است. وی فعالیت رسمی خود را از سال 1373 در صدا و سیمای مرکز سمنان آغاز کرد. مستند حجره نشین کویر، دیروز امروز فردا، سریال 26 قسمتی ارثیه، تهیه برنامه های ورزشی بمدت 5 سال، تولید بیش از 300 برنامه اقتصادی و تصویربرداری و نورپردازی ده اثر داستانی از دیگر فعالیت های احمد خراسانی می باشد. وی در جشنواره رسانه و اقتصاد چابهار نیزموفق به دریافت جایزه در سه بخش تدوین،نویسندگی و تحقیق و پژوهش شده بود. پژوهشگر مستند برکت علیرضا شاه حسینی و تصویر برداری آن بعهده علیرضا نجم الدین بوده است.

سایر عوامل این مستند: دستیار تهیه و صدابردار:  عباس ایمانیان، تدوین : محمدمهدی مرادی حقیقی

alt

alt