سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

روایت 8 سال مقاومت و ایستادگی در جهان بین - صفحه محتوایی خبر

 

 

روایت 8 سال مقاومت و ایستادگی در جهان بین

روایت 8 سال مقاومت و ایستادگی در جهان بین

 

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از تهیه و پخش ویژه برنامه های متنوعی، همزمان با هفته دفاع مقدس در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری آقای افشارنیا گفت: شبکه استانی صدای چهارمحال و بختیاری با برنامه «پلاک هشت» تلاش می کند مخاطبان، به ویژه جوانان را با آرمان های انقلاب اسلامی و اهداف امام راحل، دستاوردهای دفاع مقدس، از خودگذشتگی و نقش رزمندگان هم استانی و خانواده های آنان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی آشنا و ارزش های دفاع مقدس را ترویج و تبیین کند.

وی افزود: این برنامه در بخش های گفتگو با ایثارگران موفق و کارآفرین، اطلاع رسانی درخصوص عناوین روزها و برنامه های هفته دفاع مقدس در استان، گزارش از نمایشگاه دفاع مقدس، معرفی نویسندگان و هنرمندان هم استانی در حوزه دفاع مقدس، معرفی فیلم، پخش صدای رزمندگان هم استانی از دوران مقاومت و ایثار و موسیقی و سرودهای مرتبط با حال و هوای این هفته از ساعت 15:15 به مدت45 دقیقه به تهیه کنندگی شهرزاد شاهسمندی و گویندگی جعفر زمانی از رادیو جهان بین پخش می شود.

مدیرکل مرکز گفت: «طلایه داران» نیز عنوان ویژه برنامه ای است که با هدف گرامیداشت رشادت ها، دلاورمردی ها و از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شبکه استانی سیمای جهان بین تولید و پخش می شود.

دکتر افشارنیا بخش های مختلف این برنامه را در قالب روز شمار هفته دفاع مقدس، گفتگو با رزمندگان و فرماندهان استان در دوران جنگ تحمیلی، گفتگو با فعالان فرهنگی و هنری در این حوزه، مباحث کارشناسی، انعکاس رویدادهای هفته دفاع مقدس در سطح استان، بیان خاطرات رزمندگان، گزارش و نماهنگ بیان کرد.

وی افزود: برنامه «طلایه داران» در طول هفته دفاع مقدس به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش نیک بخت و اجرای احمد باقری پس از اذان مغرب به مدت30 دقیقه به روی آنتن می رود.

مدیرکل صدا و سیمای استان تولید و پخش 28گزارش خبری و موضوعی مرتبط با رویدادهای این هفته و شش گزارش تولیدی با موضوع دفاع مقدس و ایثار و شهادت، پوشش خبری رویدادهای شهرستان های10گانه استان با همکاری خبرنگاران آزاد و تمرکز بخش خبری ساعت23 تلویزیون و 16 رادیو به تمامی خبرهای روز هفته دفاع مقدس را از اقدامات معاونت خبر مرکز در این مدت برشمرد.

آقای افشارنیا همچنین به فعالیت های معاونت فضای مجازی مرکز هم اشاره و تولید موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس نوشت، ویدئو و پادکست، پوستر با موضوعات و عناوین روزهای این هفته، بازتولید سکانس های برتر و سرود و موسیقی

با موضوع دفاع مقدس، پویش عکس مردمی با موضوع دفاع مقدس، طراحی صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، تلویزیون اینترنتی، صفحات اجتماعی و پیام رسان را از برنامه های پیش بینی شده این معاونت همزمان با هفته دفاع مقدس عنوان کرد.