سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

ساخت مجموعه مستند میراث کهن 2 در شبکه اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ساخت مجموعه مستند میراث کهن 2 در شبکه اصفهان

ساخت مجموعه مستند میراث کهن 2 در شبکه اصفهان

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، مجموعه مستند میراث کهن 2 به سفارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و بومگردی، میراث فرهنگی و صنایع دستی بعضی از شهرستانهای شرق استان اصفهان در حال تهیه و تولید می باشد.

در این مستند سعی شده است تا حد امکان به مردم بومی نزدیک شده و به آداب و رسوم، آواهای محلی و زبان و گویش آنها نیز پرداخته شود.

نکته قابل توجه در این مستند ، طبیعت زیبای بکر هر شهرستانی است که نظر هر انسانی را به خود جلب میکند همچنین وجود تنوع قومی و مذهبی با اقوام مختلف(فارس، ترک، لر، گرج ، ارمنی و عرب) و ادیان مختلف (مسیحی و مسلمان ) در کنار همدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی میکنند و در عین اختلافهای فرهنگی وجوه تشابه فراوان دارند.

 همچنین  فعالیتهایی در زمینه بومگردی با هدف جذب گردشگر در این مناطق توسط بخش خصوصی آغاز شده که در مستند میراث کهن به آنها نیز پرداخته شده است.

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عکاف زاده و سید حسن حسینی ، مدیرتولید و برنامه ریز محمدرضاشاهزمانی ، دستیار کارگردان و تدوین محسن هاشمی ، نویسنده و محقق مجید عکاف زاده ، نور و تصویر حفیظ الله قاسمی ، صدابردار پشوتن طهماسبی ، تصاویر هوایی محمد علی قمیان و گرافیک و صداگذاری سیدحسن حسینی تولید می شود.