سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۰

سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز مهاباد افتتاح شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز مهاباد افتتاح شد

سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز مهاباد با حضور دکتر علی عسگری معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، استاندار استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی توسط مادر شهید خلبان خالد حیدری اولین خلبان شهید دوران دفاع مقدس افتتاح شد.
معاون توسعه و فناوری رسانه ملی در این مراسم در خصوص سامانه دیجیتال گفت این سامانه  پیشرفته ترین سامانه در حوزه تلویزیون دیجیتال در جهان است که سیگنال رسانی در تمام مراحل آن از طریق فیبر نوری صورت می گیرد.
وی افزود با افتتاح این سامانه دویست و بیست هزار نفر در شهرستان مهابادبهره مند خواهند شد و تا پایان امسال سامانه تلویزیون دیجیتال در همه مراکز استانها راه اندازی می شود وبه این ترتیب بیش ازچهل وهشت درصد جمعیت کشور از مزایای سامانه بهره بهرمندخواهند شد
معاون توسعه و فناوری رسانه ملی با اشاره به اینکه میزان پوشش رسانه در حوزه تلویزیون زمینی از چهل و هشت درصد فعلی به نود درصد افزایش می یابد گفت: ایجاد سایت های انیمیشن در مراکز استانها در سال آینده ایران به یکی از قطب های تولید انیمیشن در جهان تبدیل خواهد شد.
دکتر علی عسگری همچنین به تبیین ویژگی های انقلاب اسلامی پرداخت و دین مداری، عدالت خواهی، استقلال طلبی، مردم سالاری دینی و رهبری با تقوا و عادل را از ویژگی های حکومت اسلامی ایران بیان کرد.
جلال زاده استاندار استان آذربایجان غربی نیز در سخنانی روند رو به رشد عرصه علمی ایران را بسیار سریع خواند و افزود: پیشرفت علمی ایران اسلامی چشم همه جهانیان را به خود خیره کرده و هر روز شاهد پیشرفت و دستاوردهای جدیدی در عرصه های مختلف به دست متخصصان ایرانی هستیم.
وی راه اندازی سامانه دیجیتال مرکز مهاباد را نتیجه خدمت صادقانه مسئولین نظام خواند و آن را مایه افتخار و مباهات دانست.
امان اللهی مدیر کل صدا و سیمای مرکز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت واحدهای مختلف صدا و سیمای مرکز مهاباد گفت: اکنون در زمینه مقابله با تبلیغات ماهواره ای شبکه های معاند با نظام اسلامی، ابتکار عمل در دست برنامه سازان و نیروهای خلاق و متعهد مرکز مهاباد است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد در ادامه سخنانش با تشکر از توجه و تلاش همکاران سازمان، راه اندازی سامانه دیجیتال را از افتخارات و برکات انقلاب اسلامی دانست و افزود: عمق بخشیدن به آگاهیهای دینی و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی با رویکرد توجه به سنتهای بومی و محلی از مهمترین اولویت کاری صدا و سیمای مرکز مهاباد می باشد.
سردار پاشایی فرمانده قرارگاه لشگری امام سجاد(ع) و فرمانده سپاه پاسداران شهرستان مهاباد نیز راه اندازی سامانه دیجیتالی مراکز استانها و افتتاح شبکه های جدید را یکی از راههای بسیار موثر برای مقابله با جنگ روانی دشمنان دانست.
بهره برداری از تجهیز سیستم صدای استودیوی پخش خبر، تجلیل از مادر شهید خلبان حیدری و تقدیر از همکاران برگزیدگان جشنواره های مختلف در سال جاری و معارفه قائم مقام مرکز از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود.

     alt

alt