سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ظرفیت های شهرستان های استان همدان در قالب تصویر و صدا - صفحه محتوایی خبر

 

 

ظرفیت های شهرستان های استان همدان در قالب تصویر و صدا

حسین میسر مدیر کل مرکز همدان گفت: رسانه ها امروزه به دنبال ارتباط های گروهی و ذائقه مخاطبان هستند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان ،وی افزود هرچقدر برنامه های رادیویی و تلویزیونی به ذائقه های مخاطبانش نزدیک تر باشد این رسانه به هدف مطلوب و غایی خود دست یافته است . مدیر کل صدا و سیما ی مرکز همدان  در ادامه بیان داشت :در واقع آن چه که در دنیای امروز رسانه ها به عنوان یک الگو دارای اهمیت است، الگوی تعاملی است که منجر به دریافت بازخورد پیام و عکس العمل مخاطبان می شود ،که میان فرستنده و گیرنده پیام در جریان است. وی تصریح کرد: این امر وقتی حاصل می شود که رسانه در ارتباطی تعاملی نسبت با مخاطب قرار گیرد دو مخاطب نیز به برنامه ها و پیام های رسانه اقبال نشان دهد.

مهندس حسین میسر همچنین گفت: در این میان رادیو و تلویزیون به جهت گستردگی مخاطب و فراگیری انتشار آن محوری ترین رسانه می باشد که بیش از رسانه های جمعی دیگر نیاز به اعتماد آفرینی و جلب اعتماد مخاطب دارد

وی افزود: از این سو در برنامه سازی های صدا و سیمای مرکز همدان به دنبال این هستیم تا بتوانیم به حد مطلوب به اعتماد مخاطب دست یابیم و انتظارات مخاطبان را با برنامه سازی های فراخور هر ذائقه و سلیقه ای برآورده سازیم.

alt 

مدیر کل صدا وسیمای مرکز همدان در ادامه اظهار داشت: شناخت و آگاهی از ذائقه مخاطبان کاری است دشوار و در نهایت مطلوب برنامه سازان رادیویی و تلویزیونی می باشد . وی اشاره کرد : استان همدان باتوجه به موقعیت جغرافیایی دارای قومیتها و گویش های متفاوتی است که همین فاکتورها باعث تعدد ذائقه و سلیقه مخاطبان شده است که یکی از اساسی ترین هدفهای برنامه سازان نزدیک شدن به این ذائقه ها و سلیقه ها است.

مهندس حسین میسر گفت: از طرفی گر وههای سنی متفاوت نیز انتظارات فراخور سنین خود را از رسانه دارند که این انتظارات بایستی در تمامی برنامه سازی ها رعایت و در نظر گرفته شود.

ایشان خاطر نشان کرد: در حال حاضر در صدا و سیمای مرکز همدان باتولید برنامه های مختلف تلویزیونی ازجمله شب غربی، خانه و زندگی ، فردا، قطار شادی، مسابقه روستا به روستا ، ندای آدینه، صبح اول وقت، باهم، سلامت، سیمای روستا، سیمای ورزش، کنکاش، ودررادیو با برنامه هایی همچون رادیومحله، موج مهربانی، صبح الوند، دریچه، هفت خوان ، با شما برای شما، پدر پیشگان ، باغ زندگی  توانسته ایم اعتماد ذائقه ها و سلیقه های مختلف را به رسانه استانی جلب نمائیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان اشاره کرد : یکی از رسالت هایی که صدا و سیما دارد و در شبکه استانی نیز تا کنون بدان عمل شده است حضور عادلانه شهرستان ها ی مختلف استان در برنامه های رادیویی و تلویزیونی است. مهندس حسین میسر خاطر نشان کرد : مردم شهرستان ها در مناسبت های ملی و مذهبی از جمله انتخابات ، راهپیمائی ها، برنامه های خانواده ، کودک ، نمازهای جمعه و جماعات ، ویژه برنامه های شب های قدر و دیگر بر نامه ها حضوری پر رنگ و سهم به سزایی را در برنامه های رادیویی و تلویزیونی داشته اند. وی تصریح کرد برنامه ای تحت عنوان " با نمایندگان" در تلویزیون و برنامه ای با عنوان " خانه ملت " در رادیو حضور نمایندگان مردم را برای ارائه عملکرد و پاسخگویی به مطالبات مردم به صورت مستمر در دست تولید و پخش دارد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی توانسته اند از این ظرفیت رسانه برای گفتگو با مردم بهره ببرند .

وی در خاتمه بیان داشت تمام تلاش بنده و همکارانم در صدا و سیمای مرکز همدان ارتقاء سطح کیفی و کمی برنامه سازی رادیویی و تلویزیونی و جلب نظر مخاطبان ، همچنین دیده شدن تمامی ظرفیت های شهرستان ها در قاب تصویر و ار دریچه صدا میباشد.