سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰

مستند من می مانم همچنان می درخشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند من می مانم همچنان می درخشد

مستند من می مانم همچنان می درخشد

 

مستند من می مانم به تهیه کنندگی و کارگردانی فاطمه مرزبان کاری از سیمای گلستان نامزد حضور در دو جشنواره داخلی و بین المللی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، این مستند کاندید دریافت جایزه در جشنواره بین المللی مراکش که از 27 شهریور تا 2 مهر ماه در کازابلانکا برگزار می شود، شده است.

همچنین مستند داستانی "من می مانم" جواز حضور در سومین دوره‌ی جشنواره فلیم کوتاه موج کیش که 5 تا 7 شهریور در کیش برپا می شود را کسب کرد.

گفتنی است، مستند «من می مانم» تندیس و جایزه بهترین فیلم در بخش بین الملل از  چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، تندیس بهترین  کارگردانی  از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم حسنات، جایزه بهترین دستاورد هنری هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، کاندید در بخش بین الملل جشنواره بین الملی فیلم سلیمانیه - عراق، تقدیر در بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز،  حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و حضور در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم ریکا کشور لیتوانی و جشنواره کشور مجارستان، جایزه هیئت داوران دهمین جشنواره اکنون خاورمیانه # middleastnow و... را در کارنامه خود دارد.

من می مانم روایت : مردی به نام «سید عقیل سادات حسینی» است که به صورت تنها در جزیره «آشوراده» گلستان به پرورش حیواناتی چون اسب ترکمن و گاومیش می پردازد.

کار و فعالیت اصلی آقای سادات حسینی پرورش اسب و آماده کردن آنها برای حضور در مسابقات است؛ نکته جالب اینکه پدر او هم مربی تربیت اسب بوده و در این حوزه فعالیت می‌کرده به صورتی که اسب های تربیت شده توسط وی همیشه در مسابقات برنده بودند.

این مستند داستانی به مدت 30 دقیقه می باشد کار فیلمبرداری مستند «من می مانم» در چند مرحله، در پاییز و زمستان سال 95 و بهار 96 و درجزیره «آشوراده» انجام شده است.

تصویربردار وریا گلزاریان، صدابردار اکبر گلی، تدوین فاطمه و عفت مرزبان، آهنگساز محمد سالاروند، صداگذاری ارسطو مفاخری، مدیر تولیدو دستیار کارگردان مجتبی زاهدی تمسکنی و ... می باشند.