سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما: مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار شبکه های استانی است - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما: مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار شبکه های استانی است

افتتاح پروژه های رسانه ای صدا و سیمای مرکز مازندران

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما: مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار شبکه های استانی است

 با حضور معاونان امور استان‌ها و توسعه و فناوری رسانه ملی و مسئولان استاني در مازندران، 80 طرح فني و رونمایی از 14 طرح پژوهشی، مجموعه مستند رادیویی با موضوع اقتصاد مقاومتی و 100 موسیقی بومی محلی صدا وسيماي مركز مازندران به بهره‌برداري رسيد.
به‌ گزارش روابط‌عمومي معاونت امور استان ها، دکتر علی دارابی در این آیین با تأکید بر هم افزایی در عرصه مدیریت اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در دستور کار جامعه رسانه ملی است و این امر در مراکز استانی صداوسیما با جدیت پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استاندار مازندران فردی جهادی است و در همه عرصه‌ها موفق بوده است، گفت: با مشارکت استانداری مازندران سال آینده جشن پایان سیگنال‌رسانی و دیجیتال‌سازی صداوسیمای مازندران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار می کنیم.
معاون امور استان های سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت های شبکه‌های استانی نیز برنامه‌های اساسی را در رسانه ملی ترتیب داده‌ایم، بیان کرد: مازندران از استان هایی بوده که می‌تواند قطب گردشگری، صنعت و کشاورزی کشور باشد و عزم و اراده رسانه استانی در معرفی ظرفیت های مازندران در عرصه‌های ملی و بین‌المللی مصمم است.
دکتر دارابی با بیان اینکه رسالت صداوسیما که همان زبان مردم و حامی دولت بوده را اجرایی می‌کند، افزود: جامعه ما خدمات بزرگی به نظام کرده است و باید رسانه ضمن بیان خواسته‌های مردمی در خدمت توسعه و پیشرفت استان باشد.
وی با بیان اینکه مسئولان آستانه تحمل خود را در برابر انتقادات رسانه‌های افزایش دهند، خاطرنشان کرد: جامعه پرسشگر مسئولان پاسخگو را نیاز دارد و رسانه باید ضمن حفظ مرجعیت خود بتواند بیان‌کننده نیازهای مردمی و معرف توانمندی‌های توسعه‌ای مناطق باشد.
معاون امور استان های سازمان صداوسیما با اشاره به هوچی‌گری‌های استکبار جهانی برای بد وانمود کردن اقتدار ملت ایران گفت: هم‌اکنون ایران قدرت فرامنطقه‌ای شده و توانسته در جهان خودنمایی کند، امنیت و استقلال امروز کشور را مدیون شهدا هستیم و باید از منش خانواده‌های شهدا درس بگیریم.
معاون توسعه و فناوری رسانه ملی هم در این مراسم گفت:  آماده ایجاد ۲۲۰ ایستگاه مورد نیاز دیجیتال سازی در  مازندران هستیم .
دکتر علیدادی گفت: با مشارکت مسئولین استانی انشاءالله در سال آینده شاهد پوشش صد درصدی دیجیتال در مازندران به عنوان اولین استان در این ابعاد پوشش خواهیم بود.
آیت‌ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، ضمن تبریک افتتاح پروژه‌های فنی که با هدف افزایش پوشش دیجیتال در مناطق مختلف استان و افزایش کیفیت انتقال صدا و تصویر غرب مازندران برگزار شد، به استفاده مردم غرب استان از شبکه‌های خارجی به دلیل بی‌کیفیت بودن پوشش سیما در آن خطه اشاره کرد و گفت: صدا و سیما به خاطر فکرساز و اندیشه‌ساز بودن جای حساسی است.
وی افزود: رسانه امروز چه درسیاست، فرهنگ و اقتصاد درجهان حرف اول و آخر را می‌زند. نماینده ولی فقیه به مدیریت جهادی در صدا و سیما تأکید کرد و ادامه داد: صدا وسیما به خاطر سروکارداشتن با فکر و اندیشه مردم باید مدیریت جهادی را جدی بگیرد و هرزمان که مدیریت جهادی جدی گرفته شود و بروکراسی نباشد، موفق خواهد بود.
مهندس اسلامی استاندار مازندران نیز در این مراسم، صدا وسیما را آیینه تمام نمای وضعیت جامعه دانست و گفت:  صدا و سیما سامانه هوشیاری و حاکمیت جامعه ایران است که در رشد و تعالی کشور می تواند نقش آفرین باشد. مقام عالی دولت در مازندران، با بیان اینکه سياست هاي جدي دشمنان، ناكارآمد جلوه دادن نظام است، ادامه داد: امروز سایت ها و شبکه های مختلف خبری علیه اهداف، سیاست ها و عملکرد جمهوری اسلامی سخن پراکنی می کنند و با القائات خود بر این موضوع همت گماشتند که جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، وی در ادامه تصریح کرد: در برابر توطئه های دشمنان، هوشیاری و حضور در صحنه باید همواره کارآمد تر و رو به فزونی باشد.
اسلامی در پایان به ضرورت پوشش صد در صدي صدا و سيماي مازندران تآکید کرد.
علی صادق مقدسی مدیر کل صداوسیمای مازندران نیز طی سخنانی رزم جهادی همکاران در حوزه های فنی و تولیدی را ستودند و از ظرفیت بالای استان در حوزه فرهنگ وآمادگی شبکه در ساخت برنامه های فاخر خبر دادند. وی  با مزمت از حضور کالای خارجی حتی در روستاهای دوردست، به توانمندی داخلی اشاره کرد و خواستارتحقق فضای شفاف برای پرهیز ازایجاد رانت شدند وصادق مقدسی، برجسته سازی دستاورد های کشور را وظیفه رسانه دانستند و افزودند با نگاه اداراکی  هم پای سایر دستگاه به توسعه استان کمک نموده در خدمت مدیران جهادی پیگیر مطالبات مردمی که مورد نظر معاون محترم امور استان ها نیز است؛ خواهیم بود.
همچنین در این مراسم با حضور مادر شهید رادمهر از شهدای مدافع حرم مازندران از مجموعه‌های مستند رادیویی و تلویزیونی با موضوع اقتصاد مقاومتی، پژوهش‌های منجر به تولید و 100 قطعه موسیقی بومی و محلی رونمایی شد.
صدا وسیمای مازندران با رونمایی از طرح  های آماده افتتاح به استقبال فجر انقلاب رفت.