سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نوروز را با صدا و سیمای خراسان رضوی شیرین کنید - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوروز را با صدا و سیمای خراسان رضوی شیرین کنید

نوروز را با صدا و سیمای خراسان رضوی شیرین کنید

 

در آستانه تعطیلات نوروز صدا و سیمای خراسان رضوی اقدام به طراحی کنداکتور برنامه ها با رویکرد طنز و نشاط، پر کردن اوقات فراغت، تفریحات و سرگرمی آموزشی و اطلاع رسانی در ایام نوروزکرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها،  سیمای خراسان رضوی با پخش زنده ی ویژه برنامه ی مراسم سال تحویل به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی به استقبال بهار 99 می رود. از آیتم های این برنامه می توان پخش زنده حرم، تواشیح، وله تبریک و شهیدان مدافع حرم نام برد.

بهار فیروزه ای نیز با آیتم های مسابقه، سرود، سفره هفت سین، گپ عیدانه، گزارش ویژه، وله تبریک و مسابقه پیامکی به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی و کارگردانی مسعود توجهی در 15 قسمت 55 دقیقه ای قدم در بهار 99 می گذارد.

برنامه های در مسیر زندگی، آبنبات چوبی، گزارش پنج، صبح خراسانی و معرکه از دیگر برنامه هایی هستند که به صورت ویژه به نوروز 99 خواهند پرداخت

سریال نوروزی زوج‌و فرد هر روز ساعت ۲۳،باکس های مستند در سه بخش ۷،۱۳،۲۱،مجموعه  طنز جدی نگیرید روزهای زوج ساعت ۲۲,مجموعه طنز  ناخونک روز های فرد ساعت۲۲و مجموعه  شوخی کردم هر روز ساعت۹،مستند مسابقه خانه ما جمعه ها ساعت۱۷ ،در مسیر زندگی نیز از دیگر برنامه های سیمای خراسان رضوی برای ایام نوروز می باشد.

همچنین سیمای خراسان رضوی از روز اول تا پانزده فروردین هر روز ساعت۱۴:۱۵و بازپخش روز بعد ساعت۱:۳۰بامداد یک فیلم سینمایی مهیج برای ببیندگان خود تدارک دیده که اسامی این فیلم ها به ترتیب روز شامل ملک سلیمان نبی،سن اندریاس،لونه زنبور،ترافیک،حمله به بلوک،زاپاس،شمشیر اژدها،اخرین جنگجوی قهرمان روسیه،رسوایی۲,ربوده شدگان۳,هشتاد دقیقه،بادیگارد،شکارهیولا ها،اسباب بازی های زمان،قطار چونای می باشد.

روز شیرین، نوروز شیرین

ویژه برنامه صدای خراسان رضوی می باشد که در بخش صبحگاهی ایام پایانی سال 98 و روزهای آغازین سال 99 پخش خواهد شد. این برنامه سعی دارد تا در قالب یک برنامه ی ترکیبی ساده و در ساختار کلامی پیامی ضمن ارتباط با برخی از نهادها و سازمان های حوزه سلامت ، اطلاعات و پیام های لازم نوروزی را به مخاطبان  و شنوندگان خود تقدیم کند ولحظات شادی رابرای آنان فراهم آورد.

از آیتم های روز شیرین، نوروز شیرین که به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی تولید خواهد شد می توان به اشعار بهاریه، حرف های شیرین، سرود و ترانه های بهاری، ارتباط با گزارشگران شهرستان های مختلف استان نام برد.

برنامه صد سال به این سالها نیز در دو مرحله ی قبل سال تحویل و روزهای ابتدایی سال 99 از صدای خراسان رضوی پخش خواهد شد.

توجه به آداب میزبانی و مهمانی، ، توجه به شعار سال، استفاده از اشعار و غزل های مناسب ایام بهار و نوروز، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان های استان و توجه به برخی از مفاهیم در حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی از برخی های محورهای موضوعی  این برنامه می باشد.

از عوامل صد سال به این سال ها می توان به تهیه کنندگی رضا سلیمانی، گویندگی ریحانه شادمان و احسان کاشانی، گزارشگری پریسا منفرد و جواد حسن زاده و صدا برداری امیر دادور نام برد.

مسابقه هفت سین ویژه برنامه رادیویی است که در ایام نوروز هر سال از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. این برنامه با هدف تقویت اطلاعات عمومی و تشویق مخاطب به رقابت های سالم و سازنده پخش می شود.

مسابقه هفت سین سعی می کند تا با طرح سؤالات متعددی در زمین های مختلف فضایی شاد و هیجان انگیز به شرکت کنندگانش القاء کند.

این مسابقه به تهیه کنندگی مهدی مقدس زاده، گویندگی علی دهقانی، صدا برداری امیر داور، دستیاری پروین قربانی و ارتباطات زهرا محمدی در نوروز 99 روی آنتن خواهد رفت.

  رادیو زیارت خراسان رضوی نیز با تولید برنامه ی احسن الحال در 14 برنامه 15 دقیقه ای با شعار حال مرا خوب کن به استقبال بهار 99 می رود. هدف اصلی این برنامه توجه به زائر نوروزی و ایجاد یک حس خوب می باشد.

 فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی نیز برنامه های گسترده ای برای نوروز 99 در دست تولید دارد که از جمله این برنامه ها می توان به تولید 10 قسمت ویدئو کامنت با موضوع نوروز، آداب و رسوم، ویژگی های استان از جمله جاذبه های گردشگری، فرهنگ عامه و توصیه های مفید ویژه ایام نوروز، تولید یک قسمت انیمیشن با موضوع نوروز، انتشار حد اقل 300 خبر نوروزی، معرفی دیدنی های استان در قالب ویدئوهای جذاب در 30 قسمت، تولید 5 اینفوگرافی، تولید 2 قسمت مستند مصاحبه محور پارادوکس نوروزی، تولید 11 قسمت پادوکس، معرفی جاذبه های تاریخی فرهنگی و هنری استان وخبرهای ویژه نحوه پیشگیری ازابتلا به ویروس کرونا اشاره نمود