سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه‌های ماه محرم شبکه «شما» اعلام شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه‌های ماه محرم شبکه «شما» اعلام شد

ویژه برنامه‌های ماه محرم شبکه «شما» اعلام شد

 

مجموعه‌ای از برنامه‌های نمایشی، مستند، زنده و ترکیبی ویژه ماه محرم طی دهه اول و فاصله عاشورا تا اربعین حسینی از شبکه «شما» پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، ویژه برنامه‌های دهه اول ماه محرم شبکه «شما» اعلام شد.

بر این اساس برنامه‌ای با عنوان «سخنرانی عاشورایی» هر روز ساعت 13:10 از مرکز بوشهر روی آنتن می‌رود، سخنران این مراسم آیت‌الله صفایی بوشهری است. مجموعه سخنرانی مذهبی دیگری نیز با عنوان «مصباح الهدی» هر روز ساعت 5:20 به مدت 30 دقیقه از این شبکه پخش می‌شود.

پخش زنده ویژه محرم هر باکس 15 دقیقه در ساعت‌های 18:00، 18:40 و 20:05 با اجرای آقای قمیشی نیز در کنداکتور روزانه شبکه شما قرار خواهد گرفت همچنین ارتباط زنده با کربلای معلی نیز به همت مرکز اصفهان هر شب ساعت 21:15 برقرار می‌شود.

در دهه اول ماه محرم امسال مجموعه‌ای از مستندهای ویژه محرم هم هر شب ساعت 18:15 و مجموعه مستند فرهنگی «اجاق روشن» کاری از مرکز خراسان رضوی هر شب ساعت 21:30 به مدت 30 دقیقه روی آنتن شبکه شما می‌رود همچنین مستند کوتاه «سر دلبران» نیز هر شب ساعت 19:35 با موضوع سخنان دانشمندان غربی درباره امام حسین(ع) از این شبکه پخش خواهد شد.

از روز عاشورا تا اربعین هم هر روز شاهد پخش یک مستند با موضوع محرم و عزاداری امام حسین(ع) از شبکه شما خواهیم بود.

برنامه زنده «مرثیه باران» دیگر تدارک این شبکه برای دهه اول محرم است، این برنامه به مدت 30 دقیقه هر شب ساعت 19:00 پخش می‌شود. علاوه بر این برنامه ترکیبی «شید و شفق» نیز ویژه دهه اول محرم در 13 قسمت 45 دقیقه ای از مرکز سمنان روی آنتن خواهد رفت.

برنامه ترکیبی «صفحه عاشورا» هم هر شب به مدت 60 دقیقه ساعت 1:45 بامداد از مرکز مازندران پخش می‌شود و مرکز خراسان رضوی هم با برنامه «همایش آیینه و آفتاب» بخشی از کنداکتور شبکه شما در دهه اول ماه محرم را به خود اختصاص می‌دهد.

مخاطبان شبکه شما می‌توانند در طول ماه محرم امسال بیننده سریال «دولت مخفی» باشند، این مجموعه در 32 قسمت هر شب ساعت 20:30 و تکرار آن ساعت 14:00 روی آنتن می‌رود.

علاقمندان به تله تئاترهای تلویزیونی هم می‌توانند به مدت 40 شب، «پشت پرده ابن عماره» را از شبکه شما ببینند، این تله تئاتر از عاشورا تا اربعین حسینی هر شب پخش خواهد شد.

پخش فیلم‌های تلویزیونی ویژه ماه محرم هم در دستور کار شبکه شما قرار گرفته است؛ بر این اساس 23 شهریورماه فیلم «مرد خاک» کاری از مرکز چهارمحال و بختیاری، 28 شهریور همزمان با تاسوعای حسینی «نمایش تمام شد» ساخته مرکز آذربایجان شرقی، 29 شهریور مصادف با روز عاشورا فیلم «مادرم باش» کاری از مرکز کرمانشاه و سی ام شهریورماه نیز «یک ماه دوست داشتنی» از مرکز کرمان روی آنتن می‌روند. زمان پخش تمام این فیلم‌ها ساعت 13:30 است همچنین فیلم کوتاه «یک خواب کوچولو» کاری از مرکز گلستان هم ساعت 24 روز 29 شهریور از این شبکه پخش می‌شود.