سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰

ویژه برنامه های نوروز97 صداوسیمای مرکزکرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز97 صداوسیمای مرکزکرمان

ویژه برنامه های نوروز97 صداوسیمای مرکزکرمان


سیمای مرکز کرمان با ویژه برنامه 5 ساعته تحویل سال به استقبال سال جدید می رود.
 این برنامه ترکیبی- نمایشی به تهیه کنندگی محسن مولایی شامل آیتم های نمایش، گزارش از میهمانان نوروزی، موسیقی و کلیپ های متنوع وشاد مصاحبه با بازیگران 29بهمن ساعت 16 به صورت زنده پخش می شود.
همچنین سیمای مرکز کرمان یک روتین شبانه ویژه نوروز با عنوان "به تماشای بهار"در قالب 13 برنامه 60 دقیقه ای به تهیه کنندگی مهرداد صوفی آبادی تدارک دیده است که اول تا 13 فروردین هرشب ساعت 21 تا 22 با آیتم های شاد ،گزارش های جذاب مردمی و معرفی آداب وسنن کرمانی ها ،خواننده، مسابقه وکلیپ بهاری در ایام عید به مخاطبان و مهمانان شبکه کرمان ارائه می شود.
"دیدار" نیز در 13 برنامه 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی محمد مهدی ملک قاسمی از اول فروردین هرروز بعد از خبر 22پخش می شود این برنامه به گفتگو با مشاهیر و مفاخرکرمانی درحوزه های علمی و پزشکی، فرهنگ، هنر،اقتصاد، سیاست و معارف و ... می پردازد. گفتگو با پخش کلیپ، وله و تصاویر مربوط به فعالیت های روزانه آنها همراه است.
ویژه برنامه "عیدانه" نیز هر روز ساعت 10 تا 11 با ایجاد فضای شاد و مفرح با بینندگان شبکه کرمان همراه خواهد بود.سیر و سفر در شهرستان ها، نمایش طنز، دوربین مخفی، مسابقه با مسافران نوروزی، ارتباط تلفنی با هدف اطلاع رسانی از جمله بخش های این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا ذوالفقاری است.
برنامه "شهربه شهر" به تهیه کنندگی محمود محمدی روزهای زوج ساعت :20:30 به مدت 15دقیقه از اول تا سیزدهم فروردین به معرفی شهرستان های استان ومصاحبه با مسئولین ومشاهیر وهمچنین مردم آن شهر می پردازد
"جوان کرمانی سلام" به تهیه کنندگی محمود محمدی در2 قسمت 30دقیقه ای ساعت 16:30 تا17روزهای شنبه ودوشنبه از سیمای مرکز کرمان پخش خواهد شداین برنامه ویژه مخاطبان جوان با آیتم های نمایش ،کارشناسی ،معرفی جوان امروز،جوان دیروز به صورت مصاحبه با پدرومادرهای موفق می باشد.
برنامه" درشهر" به تهیه کنندگی عبدالله نخعی دردوقسمت 10دقیقه ای روزهای دوشنبه وچهار شنبه بعد از خبر20پخش خواهد شد دراین برنامه گزارشی مصاحبه با گردشگران ومردم استان انجام می شود ودر خصوص اماکن گردشگری واقامتی استان گزارش خواهد داد.
"روستا به روستا" نیز در13برنامه 30دقیقه ای به تهیه کنندگی مهرداد صوفی آبادی از اول فروردین روزهای فردساعت 20:30پخش می شود این برنامه با سفر به روستاهای استان به معرفی آداب ورسوم اهالی روستا می پردازد
"کرمان ورزش سلامت"  نیز در 13برنامه 15دقیقه ای به تهیه کنندگی مهدی نعمت الهی از اول فروردین هرروز بعد از خبر 20پخش می شود این برنامه به مصاحبه با قهرمانان ورزشی سال 96 استان می پردازد
شبکه استانی صدای مرکز کرمان نیز با برنامه " بهار تورایه" به استقبال سال نو می رود.
ویژه برنامه تحویل سال "بهار تورایه"از ساعت 17تا20:30به صورت زنده از شبکه استانی صدای مرکز کرمان تهیه وپخش می شود رویکرد این برنامه به جغرافیای کل استان ،توجه به شهادت امام هادی(ع)،توجه به همه گروههای مخاطب با آیتمهای فرازی از زیارت جامعه کبیره،کارشناس مذهبی،اذان،قرآن ادعیه ومناجات مطالب متنوع گزارش از سراسر استان ،دعوت از خانواده های شهدای انقلاب ،جنگ تحمیلی ومدافع حرم موسیقی بی کلام وباکلام وآنونس می باشدعوامل برنامه عبارتند از:تهیه کننده :مریم مستوفی پور،گوینده:محمد برزگر،نویسنده:مژگان نیک طبع،گزارشگر:مریم انجم شعاع
" ای پسین" هم برنامه زنده عصرگاهی رادیو کرمان است که در ایام نوروز 97 هر روز به مدت 120 دقیقه از ساعت 17 تا 19 پخش می شود و در فضایی شاد و مفرح با مخاطبان و مهمانان نوروزی همراه است،علاوه برنمایش های کوتاه ،ارتباط با شهرستانهای استان و مراکز استانها،ارتباط با گزارشگران مستقر در مناطق عملیاتی جنوب و کاروان های راهیان نور،گزارش با مسافران نوروزی،ترانه و موسیقی های بهاری ، گزارش وضع هوا، هشدارهای پلیسی و معرفی مراکز خدمات رسانی از بخشهای این برنامه می باشد.
"خوش اومدین " نیز عنوان برنامه صبحگاهی 120 دقیقه ای از صدای مرکز کرمان است که از 29 اسفند تا 13فروردین 97 هر روز ساعت 9تا11 با هدف اطلاع رسانی پخش می شود و با آیتم های گوناگون از جمله گزارشهای ترافیکی،ستاد تسهیلات نوروزی،موسیقی بی کلام وبا کلام ،کارشناس مهمانخانه ،مطبخ ،ارتباط با شبکه های سراسری واستانی وخبرنگاران تمام شهرستانهای استان پلیس راه و گزارش هواشناسی می پردازد.
 نمایش های 30 دقیقه ای با موضوعات اجتماعی هم از دیگر برنامه های صدای مرکز کرمان به مناسبت ایام نوروز97 می باشند.
 

معاونت اطلاعات و اخبار
در معاونت اطلاعات و اخبار هم گزارشهای تولیدی و خبری با موضوع آثار باستانی، ابنیه تاریخی، جاذبه های گردشگری، مفاخر و هنرمندان، صنایع دستی و سوغات کرمان و همچنین گزارشهایی با موضوع مسافران نوروزی و میزان حضور آنها در اماکن دیدنی با حال و هوای شاد و جذاب و مفرح تهیه و در ایام نوروز از شبکه استانی و شبکه های سراسری پخش می شود.