سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰

پخش برنامه های متنوع از صدا وسیمای مرکز فارس در ایام ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

پخش برنامه های متنوع از صدا وسیمای مرکز فارس در ایام ماه مبارک رمضان

پخش برنامه های متنوع از صدا وسیمای مرکز فارس در ایام ماه مبارک رمضان

 

سیمای مرکز فارس با پخش برنامه های متنوع به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

حدیث آرزومندی، در سحرهای ماه مبارک رمضان بصورت زنده و ضبطی تهیه  و هدف آن ارتقاء سطح آگاهی مردم نسبت به وظایف و تکالیف دینی است.

این برنامه در لوکشین های مذهبی و زیبای شیراز با حضور مجری و کارشناس زبده و خیر مذهبی از 3 بامداد، هرروز در ماه مبارک رمضان به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی عباس روزیطلب و کارگردانی جلال قربانی از سیمای فارس پخش می شود. مهمونی ویژه برنامه افطار در ایام مباه مبارک رمضان است که برای اولین بار از فضای بسیار زیبا و منحصر به فرد مسجد وکیل شیراز بصورت زنده از ساعت 18:45 شروع و تا هنگام اذان ادامه خواهد داشت. محوریت برنامه جذب کمک و مشارکت های مردمی برای رفع نیازهای نیازمندان جامعه است که به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی علیرضا باغبانمنش و کارگردانی علی بهمنی از سیمای فارس پخش می شود.

ویژه برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم هر روز بطور زنده و مستقیم از حرم مطهر شاهچراغ (ع) از ساعت 11:30 تا 12:20 به مدت 60 دقیقه با حضور قاریان ممتاز استان فارس ضبط و همزمان از شبکه فارس و چهار سراسری پخش می شود.

احمد مومنی تهیه کنندگی و محمد جواد پوست پرداز کارگردانی آن را به عهده دارند.

برنامه صبحگاهی رادیو فارس هرروز به صورت زنده از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه با هدف اطلاع رسانی و ایجاد فضایی با نشاط، جذاب و پرانرژی از سیمای فارس پخش می شود. صبح  و زندگی با  دوربین های ثابت مستقر در استودیو رادیو، بخش های محتوایی متنوع و جذابی را با همکاری مشترک سیمای مرکز بویژه پخش سیما برای مخاطبان خود به تصویر می کشد.

نماز جماعت هر روز ظهر بصورت زنده به مدت 10 دقیقه از حرم مطهر شاه چراغ  با هدف ارتقاء بینش عمومی نسبت به وظایف و تکالیف دینی به تهیه کنندگی احمد مومنی  و کارگردانی محمد جواد پوست پرداز از سیمای فارس و همزمان از شبکه دو سیما پخش می شود.

در شهر با هدف ارتقاء آگاهی ها و تعمیق باور عمومی نسبت به رعایت نظم و قانون و هنجارهای دینی عنوان برنامه ای است  که به مدت 10 دقیقه به تهیه کنندگی  و کارگردانی مرتضی رضایی در ماه مبارک رمضان از سیمای فارس پخش می شود.

گزارش از سفره های ساده افطاری در سطح شهر توسط مومنین روزه دار از بخش های برنامه در شهر است.

هم ولایتی ویژه معرفی آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در روستاهای استان فارس جمعه ها ساعت 21، تفسیر قرآن آیت الله ایمانی،  سی قسمت برنامه روشنا، سخنان کوتاه علمای شاخص استان فارس به مدت پنج دقیقه که با تکنیک استودیو مجازی تولید شده است، پخش زنده سخنرانی مذهبی با موضوع ماه مبارک رمضان هرروز ظهر از حرم مطهر شاهچراغ به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی احمد مومنی و کارگردانی محمد جواد پوست پرداز با هدف ارتقاء سطح اگاهی مردم نسبت به امور دینی و اجتماعی و  پخش سخنرانی ائمه جمعه شهرستان های استان فارس بصورت ضبطی به مدت 30 دقیقه در بین برنامه ها به تهیه کنندگی و کارگردانی سید حسن هاشمی و همچنین پخش مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام و المسلمین حدائق پیرامون موضوعات اخلاقی و سیره زندگی ائمه اطهار و مهدویت در ماه مبارک رمضان به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی جلیل ولی بیگی، از دیگر برنامه های سیمای فارس در ماه مبارک رمضان است.

صدای مرکز فارس هم در ایام ماه مبارک رمضان با روزه داران همراه می شود .

فرصت پرواز برنامه ای است که ظهرها ساعت12:30 تا 13:15 به مدت 45 دقیقه از گروه معارف رادیو فارس پخش می شود.

گزیده سخنان بزرگان، پرسش  و پاسخ احکام بویژه اذان و ادعیه از بخش های برنامه فرصت پرواز  است.

هدف این برنامه دعوت از مردم به نماز اول وقت و جماعت در مسجد است که  رضا شامخی تهیه کنندگی، هاجرکوشکی نویسندگی این برنامه را به عهده دارند.

سحر تا ملکوت از شب اول ماه مبارک رمضان تا پایان ماه هرشب ساعت 3 تا اذان صبح همراه با سحرخیزان خواهد بود.

پخش دعای سحر، سخنرانی، مناجات و .. از بخش های متنوع این برنامه است.

رضا شامخی تهیه کنندگی، هاجر کوشکی نویسندگی برنامه از سحر تا ملکوت را برعهده دارند.

سفره آسمونی ویژه برنامه رادیو فارس در ماه مبارک رمضان است که با هدف تهییج مخاطب از طریق توصیف جذابیت های دنیوی و اخروی لحظه افطار، فرهنگ سازی، گره گشایی از مشکلات دیگران و لذت برون معنوی از لحظات ناب ماه مبارک تهیه و پخش می شود. موضوع این برنامه فضایل اخلاقی در قرآن کریم است که هرروز موضوعی انتخاب و طرح می شود.

مسابقه پیامکی قرآنی، گزارش های تولیدی از آداب و رسوم ماه مبارک در استان، رمضان در مراکز استانها، روزه اولی ها، سفره های افطاری، اماکن مذهبی و مساجد، کارشناسی تغذیه و سلامت و قصه های قرآنی از بخش های متنوع برنامه سفرهای آسمونی است.

این برنامه به تهیه کنندگی محسن قاسم زادگان ، نویسندگی نجمه جعفری  از ساعت 19 به مدت 90 دقیقه از رادیو فارس پخش می شود.