سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰

پوشش تصویری یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور با همت صدا و سیمای مرکز البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

پوشش تصویری یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور با همت صدا و سیمای مرکز البرز

پوشش تصویری یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور با همت صدا و سیمای مرکز البرز

 

صدا و سیمای مرکز البرز  با تولید و پخش 547  دقیقه برنامه در روز برگزاری بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز  که یکی از  بزرگترین رویداد فرهنگی کشور بود را به تصویر کشید.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز که هر ساله به میزبانی یکی از استان های کشور برگزار میشود امسال 18 آذر ماه به میزبانی استان البرز برگزار شد که صدا و سیمای مرکز البرز نیز عهده دار کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این اجلاس بود.
شبکه وحدت و همدلی با برنامه ریزی منسجم و تولید برنامه های مرتبط چندین ماه قبل از برگزاری این اجلاس زمینه برگزاری این اجلاس بزرگ را فراهم نمود و با اطلاع رسانی در این خصوص برنامه های خود را با این رویکرد فرهنگی  تولید و پخش کرد ، بطوریکه از ابتدای سال تاکنون صدا و سیمای مرکز البرز موفق به تولید 10 هزار و 872 دقیقه برنامه با موضوع نماز شد .
سیمای البرز با ویژه برنامه ای  با عنوان" اجلاس نماز  "  از ساعت  8  صبح روز 18 آذر( روز برگزاری اجلاس )  به مدت چهار ساعت این اجلاس را در شبکه استانی به تصویر کشید و دیدارها ، نشست ها و جلسات را به صورت  مستقیم  از مجتمع امام خمینی (ره) واقع در محمد شهرکرج را  پخش کرد .
پخش زیرنویس، تیزر، پلاتو مجریان  و تهیه آنونسهای مختلف و همچنین   پخش برنامه های" قرار شبانه ، در شهر و گفتگوی ویژه خبری " و پخش تیزر اطلاع رسانی چند روز قبل از اجلاس  در جهت پوشش همه جانیه این برنامه اقدام نمود.
ارتباط زنده با شبکه قرآن به مدت 12 دقیقه ، ارتباط با شبکه خبر به مدت 7 دقیقه ، ارتباط با شبکه یک به مدت 5 دقیقه از دیگر اقدامات انجام شده شبکه البرز در روز برگزاری اجلاس بود .
همچنین چندین روز قبل از برگزاری اجلاس با دعوت از دست اندرکاران برگزاری اجلاس در برنامه های مختلف از جمله حجت الاسلام میلانی نژاد کارشناس مذهبی ، دریس مدیر هماهنگی امور استانها  ، عمادی معاون وزیر آموزش و پرورش ، مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز و حقیقی معاون سیاسی و امنیتی استانداری در جهت اطلاع رسانی و تبلیغات نماز گام برداشت.
صدای البرز نیز از صبح روز برگزاری اجلاس  با تولید و پخش حدود4  ساعت  ویژه برنامه  اجلاس نماز  به صورت زنده و مستقیم از ساعت 8:30 با آیتم های متنوع  در ساختارهای ترکیبی ، گزارش ، مستند ، آنونس و ارتباط استودیوی و تلفنی با شبکه های سراسری و همچنین ارتباط زنده با خبرنگاران مستقر در اجلاسیه  ، نماهنگ ، آوانما این رویداد مهم استانی را  پخش کرد.
همچنین قبل از برگزاری این اجلاس مهم ، صدای مرکز البرز با پخش سه ویژه برنامه در جستجوی فردا با حضور حجت الاسلام دکتر ایمانی امام جمعه فردیس ، حجت الاسلام روحی یزدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ، دکتر مظفر نایب رئیس ستاد اقامه نماز ، دریس مدیرهماهنگی امور استانهای ستاد اقامه نماز ، احمدوند کارشناس ارشد تصوف و عرفان ، در این زمینه تلاش نموده است .
همچنین پخش سه برنامه نمایش رادیویی به مدت 180 دقیقه ، پخش 90 آنونس به مدت 180 دقیقه ، برنامه قطار سریع السیر به تعداد 30 برنامه به مدت 150 دقیقه ، برنامه برآستان جانان به تعداد 60 دقیقه در مدت 300 دقیقه ، پخش برنامه صدای زندگی به تعداد 60 برنامه 300 دقیقه ای  و 60 برنامه psa به مدت 120 دقیقه از دیگر اقدامات رادیو البرز در این زمینه بود .
همچنین رادیو البرز با برپایی غرفه در نمایشگاه اجلاس نماز از تاریخ 16 تا 21 آذر ماه و برقراری ارتباط زنده در فواصل پخش برنامه در جهت پوشش این رویداد مهم فرهنگی کشور گام برداشت .
ارتباط با مراکز استانی از جمله خراسان جنوبی ، خلیج فارس ، یاسوج ، ایلام، کیش ، چهار محال و بختیاری ، کرمان ، سمنان ، بوشهر ، فارس، همدان ، کرمانشاه ، بندرعباس و قم ، اطلاع رسانی در شبکه های معارف و قرآن نیز از دیگر اقدامات رادیو البرز در این خصوص بود .
واحد خبر هم با پخش  10  گزارش خبری و با پخش و ارسال این گزارشهای از شبکه های سراسری و محلی در مجموع بمدت 75  دقیقه برنامه ،  15  خبر مکتوب ، برقراری بیش از  4 ارتباط مستقیم رادیویی و تلویزیونی و ارتباط با بخش خبری سراسری 9 و 14 در روز برگزاری ، اجلاس سراسری نماز را پوشش خبری داد .
در معاونت فنی مرکز نیز با تأمین  35 نفر کادر فنی جهت پوشش زنده این برنامه و تأمین 2 دستگاه (SNG ) از واحد ستادی اداره کل ارتباطات زمینی و ماهواره ای جهت سیستم سیگنال رسانی و پخش زنده برنامه های اجلاسیه ،تأمین دو دستگاه واحد سیار تلویزیونی از مرکز البرز و مرکز تولید و فنی سیما جهت ضبط و پخش برنامه های اجلاسیه ، ارتباط با شبکه های خبر و سیمای قرآن و همچنین شبکه رادیوی معارف ( مرکز قم ) و رادیو قرآن ، تامین برق  مطمئن از دو پست با همکاری شرکت توزیع نیرو، تامین یک دستگاه مولد برق اضطراری پرتابل توسط شرکت توزیع نیرو، ایجاد زیر ساخت های لوکیشن برنامه جهت ارتباط زنده شبکه استانی از محل اجلاسیه از اقداما ت انجام شده این واحد بود .