سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

کوهبنان صاحب دفتر خبری و سامانه دیجیتال شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

کوهبنان صاحب دفتر خبری و سامانه دیجیتال شد

سامانه دیجیتال فرستنده های رادیویی و تلویزیونی و همچنین دفتر خبری شهرستان کوهبنان افتتاح شد.

در جلسه شورای اداری شهرستان کوهبنان که با حضور مدیران رسانه استانی برگزار شد مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان از راه اندازی سامانه دیجیتال در 14 شهرستان خبر داد و افزود سه شهرستان دیگر هم بزودی از این سامانه بهره مند می شوند.

حجت الاسلام موسوی گفت: به همت عوامل فنی صدا و سیمای مرکز کرمان، این استان تنها استانی است که همه شهرستان های آن امکان ارسال تصاویر و اخبار را از طریق فیبر نوری به مرکز استان دارند و این امر موجب افزایش چشمگیر سرعت ارسال و دریافت تصاویر بویژه در حوزه خبر شده است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای راه اندازی شبکه های ماهواره ای افزود: یکی از ارکان پیشرفت و حفظ اقتدار کشور ناشی از قدرت رسانه ای است که در این بین کار اهالی رسانه دو چندان شده و در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان با اشاره به ظرفیت های شهرستان کوهبنان راه اندازی دفتر خبری در این شهرستان را گامی مهم برای نمایش این ظرفیت ها خواند و خواستار همکاری اهالی برای پوشش اخبار منطقه شد.

alt

فرماندار کوهبنان هم افتتاح دفتر خبری را برای این شهرستان بسیار ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با انعکاس مسائل این شهرستان برای حل آنها راه گشایی شود. آقای متقی مطرح شدن مشکل آب روستای ده علی این شهرستان در صدا و سیما و جذب بیش از 25 میلیارد ریال برای حل آن را نمونه ای از خدمات رسانه استانی برشمرد .

بازدید از بیمارستان 32 تخت خوابی در حال ساخت کوهبنان از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان به شهرستان کوهبنان بود.