سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰

"برد و باخت" حکایتی تلخ از حقیقت زندگی شیرین - صفحه محتوایی خبر

 

 

"برد و باخت" حکایتی تلخ از حقیقت زندگی شیرین

 

"انمیشن برد و باخت"با تکنیک سه بعدی رایانه ای تک قسمتی به مدت 4 دقیقه به کارگردانی محمد صادق حسین پور در صدا وسیمای فارس در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای فارس، این انیمیشن داستان زندگی دو پسر بچه از دو طرف درگیر در جنگ را به تصویر می کشد که سال ها کشورشان در جنگ بوده است. آنها پس از آشنایی با هم روزها در پشت سیم خاردار با توپ والیبالی که متعلق به یکی از آنهاست، بازی می کنند، این دو پسر بچه درعین نداری و فقر آن چه را که دارند بین هم تقسیم می کنند. پس از مدتی اتفاق ناگواری می افتد......

هدف از تولید این انیمیشن بازتاب عواقب جنگ و بیان اثرات سوء جنگ بر جسم، روان و روح کودکان است که به صورت روزمره شاهد آن در کشورهایی مانند سوریه هستیم که کودکان قسمتی ازاین حوادث ناگوار هستند .

این انیمیشن سعی در بیان گوشه ای از بلای خانمان سوز جنگ دارد و هدف آن شرکت در جشنوارهای داخلی و بین المللی برای بیان حقایق دردناک جنگ به زبان انیمیشن است که تا پایان تیرماه آماده پخش می شود.

نویسندگی این طرح برعهده محمدصادق حسین پور بوده و در این انیمیشن سعی شده فضای شبیه جنگ های کنونی شبیه سازی شود.

محمدصادق حسین پور دانشجوی ارشد سینما رشته کارگردانی،  مدرس موسسه آموزش عالی هنر شیراز که از سال 88 تا کنون در تولید 3 انیمیشن با شبکه فارس همکاری داشته و حدود 12 سال است کار تولید انیمیشن انجام می دهد.

 گفتنی است: اولین همکاری وی انیمیشن کوتاه تک قسمتی "زنبور مهریان" به مدت8  دقیقه بود و کار دوم او سریال انیمیشن" اسرار غار شاپور" در 13 قسمت 11 دقیقه ای به مدت 143 دقیقه در مورد تاریخ کهن ساسانی به زبانی فانتزی و تخیلی که الان در مرحله تولید موسیقی است و انتظار می رود که از اول تابستان علاوه بر شبکه فارس از شبکه پویا و شبکه برون مرزی شما و شبکه دو سراسری پخش شود.