حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۸

دیدارائمه جمعه استان با مدیرکل صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

دیدارائمه جمعه استان با مدیرکل صدا و سیمای گلستان

دیدارائمه جمعه استان با مدیرکل صدا و سیمای گلستان

 

ائمه جمعه شهرستان های گنبد، مینودشت و کردکوی و رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با حضور در صدا و سیمای گلستان با مدیرکل این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، در این دیدار مدیرکل صدا و سیمای استان ضمن خیر مقدم و تبریک عید مبعث با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده این مرکز در سال گذشته، مهمترین رسالت این رسانه محلی را برنامه سازی جهت جذب حداکثری مخاطب بیان کرد.

عبدالحسینی در ادامه افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در سال جدید تلاش می شود تا برنامه سازی ها در جهت رفع نیاز و جذب مخاطب تولید شود و خواستار همکاری گسترده و همه جانبه در راستای رشد سطح فرهنگ و تعالی استان گلستان شد.

وی بیان داشت : امروز همه ی استان ها شبکه ی مستقل دارند و تا حدود زیادی در جذب مخاطب موفقیت کسب کردند ولی به تعبیر رهبر امروز در دنیا جنگ تمام عیار رسانه ای وجود دارد و با تولد شبکه ها ی اجتماعی اتفاقات جدید ی رقم خورده است.

مدیرکل صدا و سیمای گلستان با اشاره به فعالیت شبانه روزی کارکنان رسانه ملی در دفاع از ارزشها و فرهنگ اسلامی و ایرانی کشورمان افزود: در این مسیر دشوار و جبهه حساس تقابل با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان دقت نظر و نقد منصفانه عموم مخاطبان بویژه ائمه جمعه نقش مهمی در غنای محتوایی برنامه های مختلف دارد.

عبدالحسینی تصریح کرد : ما با وجود امکانات محدود توانستیم از ابتدای دهه ی فجر هر شب دریکی از شهرستان های استان برنامه اجرا نماییم و بازخوردهای خوبی هم از رضایت مردم داشتیم .
وی در پایان گفت: صدا و سیما در توزیع منابع مالی و اعتباری مظلوم واقع شده چرا که در بودجه سال 97 اکثر دستگاهها با افزایش بودجه همراه بودند ولی صدا و سیما تنها با مجموع اعتبارات جاری یک درصد افزایش داشته است و در چنین شرایطی برای تولیدات فاخر و اثر گذار نیازمند اعتبارات بیشتر و حمایت مسئولین هستیم.

در ادامه رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان صدا و سیما در تولید برنامه های متنوع در تعطیلات نورز گفت: در این ایام نیروهای صدا و سیمای با تلاش زیاد اوقات مردم را به خوبی پر کردند و به موقع اطلاع رسانی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عامری، به نقش و جایگاه رسانه در مدیریت افکار عمومی اشاره کرد و گفت: رسانه ها نقش بسزایی در روشنگری افکار جامعه دارند با تاکید بر ظرفیت های نماز جمعه در افکار عمومی و جاذبه های آن برای مردم، خواستار معرفی نماز جمعه با برنامه ریزی فرهنگی و هنری در برنامه های صدا و سیمای مرکزگلستان شد.

امام جمعه شهرستان گنبد گفت : با توجه به اینکه امروز صدا و سیما بیشترین پا منبری را دارد یعنی خداوند در حق شما لطف کرده و رسالت را بر عهده ی شما گذاشته پس  شما هم باید رسالت خود را به خوبی انجام دهید.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی گفت : صدا و سیمای مرکز  باید در کنار رسانه ی ملی هویت استانی را هم مد نظر قرار دهد .

امام جمعه شهرستان مینودشت افزود : صدا و سیما باید در جذب حداکثری عامه مردم برنامه ریزی داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی از پخش برنامه های مناسب و اخلاق محور صداوسیما تشکر کرد و توجه بیش از پیش رسانه استانی را عامل توسعه مناطق مختلف استان دانست.

در ادامه امام جمعه شهرستان کردکوی گفت : هماهنگی با نگرش های کلان دینی مظلومیت زدایی از چهره ی مظلومان و استکبار ستیزی از وظایف این رسانه ی ملی می باشد .

حجت الاسلام شاعری هم توجه رسانه استانی به شهرهای کوچک و مناطق روستایی را از نقاط قوت این مجموعه دانست و از انعکاس اخبار رویدادها و مراسمات این منطقه در شبکه استانی قدردانی نمود.