سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

«افسانه سیستان» در صدا و سیمای مرکز اصفهان به تصویر کشیده شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

«افسانه سیستان» در صدا و سیمای مرکز اصفهان به تصویر کشیده شد

«افسانه سیستان» در صدا و سیمای مرکز اصفهان به تصویر کشیده شد

 

خبرگزاری صداوسیمای مرکز اصفهان مستندی را با نام "افسانه سیستان" با موضوع  زندگی مادری با سه فرزند  در حوالی مرز ایران و پاکستان به تصویر کشیده است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان دراین مستند به زندگی مادری که دارای سه فرزند است و در روستای کپری جلال آباد از توابع شهرستان سرباز زندگی می کند پرداخته شده است.

مادری که اهل ایرانشهر است و به اجبار تن به ازدواج فامیلی می دهد و از امکانات و رفاه شهری برای زندگی با همسرش که معتاد هم بوده به روستای محروم و کپری جلال آباد می آید و به سختی زندگی می کند.

روستایی که باید آب مورد نیاز آن را از رودخانه ای دوردست می آوردند و نه برق دارد و نه خانه امن...

ولی به همت گروه مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل 40 صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه پاسداران مستقر در اصفهان که به منظور محرومیت زدایی و ایجاد امنیت پایدار در استان سیستان و بلوچستان مأمور هستند و گرفتن تعهد شفاهی از همسر افسانه مبنی بر ترک اعتیادش ، خانه ای جدید با امکانات برای زندگی بهتر آنها ساخته می شود.

با تلاش این گروه مهندسی خانواده افسانه صاحب خانه ای امن و به روستای آنها آبرسانی می شود و امروز افسانه خوشحال و دلگرم در روستای جلال آباد به درس دادن دانش آموزان مشغول است و با امکانات آبرسانی در روستا به کشاورزی و ادامه زندگی با همسرش روزگار می گذراند.

این مستند به تهیه کنندگی و خبرنگاری رامین زال ، تصویربردار جواد استکی و تدوین زهره شیرخانی تولید شده است.