جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

«تانزانیا دروازه بام آفریقا» به پخش رسید - صفحه محتوایی خبر

 

 

«تانزانیا دروازه بام آفریقا» به پخش رسید

«تانزانیا دروازه بام آفریقا» عنوان مستند تلویزیونی است که به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید نظیری آستانه و با موضوع اطلاعات عمومی در قالب یک سفرنامه در صدا و سیمای استان مرکزی تولید شده است.

این مستند در راستای تعامل صتعتی، تجاری و فرهنگی با کشور تانزانیا کوشیده است علاوه بر معرفی و شناسایی قاره آفریقا (تانزانیا و زنگبار) از منظر زیبایی ها و جاذبه های گردشگری و طبیعی، مزیت های سرمایه گذاری، ساختار فرهنگی و قومی و ... با نگاه ویژه ای چگونگی و حضور گسترده سرمایه گذاری ایرانیان علی الخصوص تجار و صنعتگران استان در این قاره بررسی کند.

«تانزانیا دروازه بام آفریقا» مستندی است به روایت حمید نظیری آستانه از سفر گروه هجده نفره از شهر اراک شامل تعدادی از اساتید دانشگاه، صنعتگران، ورزشکاران و جانبازان برای فتح کلیمانجارو (بام آفریقا) و دیدار و ارتباط با کشور تانزانیا و زنگبار که با بهره گیری از پژوهشی مناسب، موسیقی بومی، تصاویر جذاب حیات وحش آفریقا و هم چنین گفتگوی صمیمی با مردم این کشور و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور تانزانیا سعی دارد معرفی جامعی از آن کشور و زمینه های ارتباطی و سرمایه گذاری صنعتگران و تجار استان مرکزی در آفریقا داشته باشد.

توسعه گردشگری واقتصادی، ورزشی و تفریحات سالم، فرهنگ وطبیعت و ارائه تصاویر جذاب از حیات وحش آفریقا وبومیان ماسایی از اهداف اصلی این مجموعه مستند می باشد.

گفتنی است مستند «تانزانیا دروازه بام آفریقا»را حمید نظیری آستانه نویسندگی و تصویربرداری کرده است و حسن درویشی بعنوان تدوینگر و عبدالرضا عزیزی و بهمن رستمی بعنوان دستیار تصویر و تهیه در  این مستند همکاری کرده اند.

این مستند در راستای تعامل صتعتی، تجاری و فرهنگی با کشور تانزانیا به معرفی و شناسایی قاره آفریقا (تانزانیا و زنگبار) از منظر زیبایی ها و جاذبه های گردشگری و طبیعی، مزیت های سرمایه گذاری، ساختار فرهنگی و قومی، چگونگی حضور سرمایه گذاری ایرانیان علی الخصوص تجار و صنعتگران استان در این قاره می پردازد.

alt

alt