جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

«روستای سرسبز ما» آماده نمایش شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

«روستای سرسبز ما» آماده نمایش شد


 مجموعه‌ی ‌انیمیشن «روستای‌سرسبزما» در  13قسمت 11 دقیقه‌ای در واحد انیمیشن مرکز مهاباد تولید شد. 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز مهاباد، این مجموعه‌ حول یک شخصیت اصلی به‌ نام شمال به‌ همراه برادرش سیروان و شخصیت منفی  آن به‌ نام آکام که‌ پسر یکی از اهالی ثروتمند روستاست، اتفاق می‌افتد. شمال به‌ همراه برادرش سیروان و خواهرش کژال که‌ در یک خانواده‌ی ساده‌ و صمیمی یکی از روستاهای این منطقه‌ زندگی می ‌کنند، در تقابل با شخصیت منفی آکام و دوستانش می باشد.

در هر قسمت از این مجموعه‌ یکی از آداب و رسوم بومی و روستایی این منطقه‌ گنجانده‌ شده‌ و اتفاقاتی در رابطه‌ با آن می افتد، که‌ شمال به‌ همراه برادرش سیروان به‌ اهالی روستا کمک و آنان را راهنمایی می‌کنند که آکام و دوستانش سعی دارند در کار آنها وقفه‌ ایجاد کنند.

 در این مجموعه که باتکنیک کات اوت کامپیوتری و به صورت دو بعدی تولید شده، مضامینی همچون دعوت به انجام معروفات و جلوگیری از بدعت گذاری، توکل به خدا در انجام امورات، حفظ حرمت و احترام بزرگترها، صداقت در گفتار و رفتار، تعاون و همکاری و ... مورد توجه قرار گرفته است.

alt

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از:

ناظر کیفی: یوسف صدیق/ نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: ادریس سامانی/ طراح شخصیت: ادریس سامانی، آرمان علیپور / مدیر دوبلاژ و صداگذاری: ابراهیم بومی/ استوری برد: ادریس سامانی، الناز ناصری / انیماتورها: فاروق سامانی، رامین تکاملی، آرمان علیپور، باران ریحانی / طراحی فضا و بک گراند و اشیاء: الناز ناصری / اجرا و رنگ آمیزی کارکترها: نسرین نویدی نیا، فاروق سامانی.

alt

alt