جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

«ساعت یک بامداد روز آزادی »از شبکه اترک شنیدنی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

«ساعت یک بامداد روز آزادی »از شبکه اترک شنیدنی می شود

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ، داستان (( یکِ بامداد روز آزادی )) در صدای شبکه اترک روایت می شود .

بنا بر این گزارش ؛ قصه این نمایش نامه رادیویی مربوط به آخرین روزهای دوران حکومت رژیم بعثی صدام حسین و همزمان با حملات نیروهای خارجی و اشغال این کشور بدست آمریکاییها و متحدانش است .

(( یکِ بامداد روز آزادی )) داستان دختر جوان عراقی است که بعد از سال ها گرفتاری در زندان نیروهای بعثی ، موفق به فرار از زندان می شود و این در حالیست که نیروهای آمریکایی بغداد را محاصره کرده اند و ماموران بعثی نیز در حال گریختن و فرار کردن از این کشور هستند .

دختر در هنگام فرار از دست ماموران بعثی به صورت اتفاقی به خانه مردی پیر و علیل وارد می شود که پسرش همان مامور بعثی است که خانواده دختر را اعدام کرده و او را به زندان برده و سالها هر چه خواسته کرده ؛ دختر در اندیشه آزادیست و گمان می کند نیروهای آمریکایی آمده اند تا آزادی را به آنها هدیه کنند اما ....

کارگردان این اثر نمایشی بر عهده مجید حمزانلویی است و بازیگران آن را که بزودی پخش خواهد شد ؛ طاهره شاددل ، حکمت ا... شیردل ، احسان کمالی و مجید حمزانلویی تشکیل می دهند . صدابرداری این اثر نمایشی نیز برعهده حمیدرضا معصومی است. نمایش 30 دقیقه ای (( یکِ بامداد روز آزادی )) در تاریخ جمعه یازدهم اسفند ماه ساعت 15:30 تا 16 از شبکه رادیویی اترک صدا و سیمای خراسان شمالی پخش خواهد شد.

alt