جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

«ستاره شرق» در فجر انقلاب نمایان می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

«ستاره شرق» در فجر انقلاب نمایان می شود

«ستاره شرق» در فجر انقلاب نمایان می شود

با پایان مراحل فنی، «ستاره شرق» اولین فیلم تلویزیونی تاریخی سیمای استان ها در ایام دهه فجر رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها، ستاره شرق داستان زندگی فضل ابن شاذان از یاران امام رضا (ع) است که مرکز سیمای استان ها با مشارکت سیمای مرکز خراسان رضوی به کارگردانی علی غفاری تولید نموده است. غفاری در کارنامه هنری خود ساخت آثاری چون شاهرگ، چراغ قرمز و استرداد را دارد.

علی لدنی که تهیه کنندگی این فیلم تلویزیونی را برعهده دارد در خصوص ستاره شرق گفت: لوکیشن های این فیلم با توجه به تاریخی بودن داستان در شهرک سینمایی غزالی، بیابان های اطراف تهران و خراسان رضوی انتخاب شدند و مجیدمیرفخرائی نیز بخش هایی از شهر نیشابور و کاخ خلفای عباسی را طراحی و بازسازی کرده است. همچنین با بهره گیری از جلوه های ویژه شهر سامرا نیز تصویرسازی شده است.

وی مدت زمان فیلمبرداری فیلم ستاره شرق را 35 روز از اواسط مهرماه تا آبان ماه امسال بیان کرد و افزود: مدت این فیلم 90 دقیقه است و به طریق HD توسط مهرداد سلیم خانی تصویربرداری شده است.

به گفته تهیه کننده فیلم قرار است در ایام دهه مبارک فجر با حضور مدیران ارشد رسانه ملی از فیلم ستاره شرق در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی رونمایی شود.

لدنی فیلم تلویزیونی ستاره شرق را آخرین حضور مرحوم انوشیروان ارجمند در عرصه تلویزیون بیان کرد و افزود: آن مرحوم در این فیلم در نقش جابر یکی از شخصیت های اصلی داستان ایفای نقش کرده است. محمود پاک نیت در نقش فضل ابن شاذان، به همراه بازیگرانی همچون کاوه خداشناس، افشین نخعی، ماشاالله شاهمرادی زاده، غلامرضا بایران منش، سمیرا حسینی، آزاده ریاضی، نیکی قاسمی و تورج فرامرزیان در فیلم تلویزیونی ستاره شرق نقش آفرینی کرده اند.

دیگر عوامل تولید این فیلم عبارتند از: موسیقی بابک شهرکی، ناصرفخری تدوین و  صداگذاری، مهرداد سلیم خانی مدیر تصویربرداری، مجید میرفخرائی مدیر هنری، کوروش علیزاده طراح چهره پردازی، آرش برومند صدابردار، پویا شاه جهانی عکاس و فرهاد کی نژاد مدیرتولید.

فضل ابن شاذان از فقهای بزرگ اسلام و از یاران امام رضا (ع) بود که تا امامت امام حسن عسگری (ع) حیات داشته است. وی در طول دوران زندگی خود در کنار ائمه علیم السلام با زورگویی خلفای وقت مبارزه کرد و در این راه سال های طولانی از عمر خود را در زندان گذارند. از وی 118 کتاب و رساله علمی به یادگار مانده است.