سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

«صدای پای بهار» از بام ایران می رسد - صفحه محتوایی خبر

 

 

«صدای پای بهار» از بام ایران می رسد

«صدای پای بهار» از بام ایران می رسد


صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با ویژه برنامه های متنوعی به استقبال فصل بهار می رود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، «بهار نارنج» عنوان ویژه برنامه شبکه استانی سیمای جهان بین در  لحظات تحویل سال نو است.
این برنامه با بخش های متنوع و با رویکرد معرفی آداب و رسوم مردم استان همزمان با تحویل سال جدید و ایجاد روحیه نشاط و امید در دو قسمت هنگام تحویل سال از ساعت شش بامداد با محوریت فرارسیدن فصل بهار و شهادت امام موسی کاظم(ع) با رویکرد ایجاد لحظاتی معنوی به مدت120 دقیقه و روز اول فروردین از ساعت 20:30 به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی رضا قاضی تهیه و پخش می شود.
«بهار نارنج» در بخش های گزارش مردمی، حضور گروه های هنری در برنامه و اجرای موسیقی و نمایش و دعوت از بازیگران و چهره های شناخته شده ملی و استانی به روی آنتن می رود.
در تعطیلات نوروز ویژه برنامه «آرنگ بهار» از شبکه استانی سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری پخش و با ایجاد لحظاتی شاد، به یاد ماندنی و مفرح برای مخاطبان، همراه لحظات نوروزی مردم استان می شود.
معرفی آیین ها و سنت های مردم استان در نوروز، موسیقی تصاویر زیبا از طبیعت بهاری استان، حضور خوانندگان محلی در برنامه، نمایش و پیامک های بینندگان بخش های این برنامه را تشکیل می دهند.
برنامه «آرنگ بهار» همزمان با تعطیلات سال نو هر شب از ساعت 21 به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی داریوش نیکبخت از سیمای جهان بین پخش می شود.
رادیو جهان بین تلاش می کند در لحظات پایانی سال و آغاز سال جدید لحظاتی مفرح و سرگرم کننده را همراه با مژده رسیدن فصل بهار برای شنوندگان خود به ارمغان آورد.
ویژه برنامه «مژده بهار» همزمان با لحظات تحویل سال از شبکه استانی صدای مرکز چهارمحال و بختیاری پخش می شود.
«مژده بهار» ویژه برنامه تحویل سال نو به دلیل همزمانی با شهادت امام موسی کاظم(ع) با رویکردی مذهبی سعی در پیوند بین باورهای دینی و آداب و رسوم ایرانی و ایجاد لحظاتی معنوی هنگام تحویل سال جدید دارد.
در این برنامه در بخش های متنوع از جمله معرفی سنت ها و آئین و رسوم مردم استان در هنگام تحویل سال، گفتگو با بزرگترها، صله رحم، عید نوروز  از دیدگاه اسلام، مباحث کارشناسی وگزارش به روی آنتن می رود.
این برنامه به تهیه کنندگی کبری موسوی از ساعت شش بامداد از رادیو جهان بین با مردم استان همراه می شود.
«سال نو، سلام نو» ویژه برنامه صبحگاهی شبکه استانی صدای مرکز چهارمحال و بختیاری در سال جدید است که با رویکرد تفریحی سرگرمی در بخش های مختلف و متنوع از ساعت10 تا12 هر روز از رادیو جهان بین پخش می شود.
پرداختن به آداب و رسوم محلی، غذاهای محلی، ارزش های اجتماعی، معرفی خرده فرهنگ ها، بهداشت در نوروز، مسابقه، ارتباط تلفنی با سایر مراکز استان ها، ترانه و موسیقی، تلفن و پیامک های مخاطبان و ارتباط با اداره کل هواشناسی بخش های این ویژه برنامه را تشکیل می دهند.
«بهار بام ایران» هم ویژه برنامه عصرگاهی شبکه استانی صدای مرکز چهارمحال و بختیاری در ایام نوروز است.
این ویژه برنامه عصرگاهی با ایجاد روحیه نشاط و پویایی و ترویج فرهنگ صله ارحام توأم با شادی و سرزندگی  از ساعت 17 تا 19:30 در تعطیلات سال نو از رادیو جهان بین پخش می شود.
معرفی استان، معرفی آئین ها و آداب و رسوم مردم نقاط مختلف استان در نوروز، موسیقی و نواهای محلی، نمایش،گزارش و همچنین اطلاع رسانی از وضعیت جوی استان از جمله بخش های ویژه برنامه «بهار بام ایران» است.
معاونت خبر صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری نیز همزمان با نوروز و تعطیلات سال جدید، با پیش بینی تولید و پخش بیش از هزار و صد دقیقه گزارش های رادیویی و تلویزیونی، مستند خبری، گزارش و خبر مکتوب برای پخش از شبکه های محلی و سراسری با موضوع نوروز و آئین ها و آداب و رسوم مردم استان، ارائه موقعیت های گردشگری استان، تقویت آئین ها و سنت های مقبول و ارزشمند محلی، آگاه سازی جامعه درخصوص پیشگیری از جرایم و بزهکاری در تعطیلات و ارتقای سطح دانش جامعه برای مراقبت از محیط زیست در ایام نوروز به استقبال فصل بهار می رود.
تولید پوستر، عکس نوشت، اینفوگرافیک و کاریکاتور با موضوع نوروز، تولید ویدئو، موشن گرافیک و پادکست، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت مرکز، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن جهان بین همراه، معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی، برگزاری پویش های مردمی و دریافت محصولات کاربرمحور، انتشار محتوا در کلیه بسترهای فضای مجازی، بازتولید محصولات رسانه ای مناسب و بهره گیری از ظرفیت فعالان فضای مجازی برای تولید و توزیع محتوا از جمله فعالیت های پیش بینی شده معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان در این ایام است.