جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

«فرزانه» به شبکه دوم سیما می رود - صفحه محتوایی خبر

 

 

«فرزانه» به شبکه دوم سیما می رود

«فرزانه» به شبکه دوم سیما می رود

«فرزانه» به شبکه دوم سیما می رود

فیلم تلویزیونی «فرزانه» به تهیه‌ کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی تولید صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی جمعه 23 بهمن ماه ساعت 14:30 از شبکه دوم سیما روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس و استان ها این فیلم داستان دختری 9 ساله را به تصویر می کشد که در آستانه مراسم جشن تکلیفش وسایل این جشن را گم می کند. او که از خانواده متمولی است برای تهیه دوباره این لوازم به همراه کارگر همسایه به بازارهای اطراف حرم امام رضا(ع) مراجعه می کند. در حین این تلاش با آدم ها و اتفاقاتی روبرو می شود که روند دراماتیک فیلم را شکل می دهد.

در فیلم تلویزیونی « فرزانه » که اولین تجربه مستقل فیلم سازی کارگردان آن است 50 بازیگر بومی ایفای نقش می کنند و تصویربرداری آن در 40 جلسه و 20 لوکیشن که در مشهد و کاشمر بوده، انجام شده است.

از جمله عوامل این فیلم عبارتند از؛ تصویربردار: احسان غفوریان، صدابردار: حسین شهسوار پور، نورپرداز: احسان غفوریان، منشی صحنه: سمانه سلطانی، طراح گریم: حجت خاکپور، تدوین: سروش محمد زاده، و حسین طاهری، روشنک سه قلعگی، حمید جانباز، عباس طاهری، ندا اسدی، مرجان حسینی؛، محمد جهان پا، مصطفی یوسف زاده ، عبدالله برجسته، سحر شفیعی به همراه هنرمندی بازیگران کودک شیده یزدانی و امیرحسین رفیعا از جمله بازیگران فیلم «فرزانه» هستند.

گفتنی است: فیلم تلویزیونی «فرزانه» محصول صدا و سیمای خراسان رضوی در جشنواره عمار موفق به دریافت جایزه و کاندیدای دریافت فانوس طلایی جشنواره شد. این فیلم در جشنواره عمار در بخش فیلم‌های بلند تلویزیونی موفق به دریافت لوح افتخار و همچنین شیده یزدانی بازیگر نقش فرزانه نیز لوح افتخار بازیگری را از آن خود کرده است.