جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

«قصه پدر» روایتی دیگر از زندگی حضرت آیت ا... باریک بین - صفحه محتوایی خبر

 

 

«قصه پدر» روایتی دیگر از زندگی حضرت آیت ا... باریک بین

«قصه پدر» روایتی دیگر از زندگی حضرت آیت ا... باریک بین

 

صداوسیمای مرکز قزوین سیره ی انقلابی و اجتماعی آیت ا... باریک بین را در روایت مستند «قصه پدر» بازگو می کند.

مستند «قصه پدر» زندگی انقلابی، سیاسی و اجتماعی آیت ا... باریک بین و نقش ایشان در توسعه و عمران استان قزوین را بیان می نماید.

دراین مستند زندگی آیت ا... باریک بین را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش ایشان در دفاع مقدس، جمع آوری کمک های مردمی برای ارسال به جبهه های جنگ و منش و رفتار ایشان با رجال و گروه های سیاسی تشریح می شود.

انتخاب عنوان «قصه پدر» برای این مستند برگرفته از رفتار و منش پدرانه ی حضرت آیت ا... باریک بین با رجال و گروه های سیاسی، مدیران و نخبگان استان و همچنین اهتمام ایشان برای محرومیت زدایی از چهره ی استان است.

آیت ا... هادی باریک بین در سال 1309 در قزوین متولد شد و  پس از کسب فیض از اساتید برجسته ی
حوزه های علمیه ی قم و نجف اشرف به قزوین بازگشت؛ با پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه قزوین منصوب شد و علاوه بر حضور در جبهه های حق علیه باطل و پشتیبانی تدارکاتی رزمندگان اسلام، بسیاری از زیرساخت های دانشگاهی، حوزوی و امور عام المنفعه را در قزوین پایه ریزی نمود.
مرتضی باریک بین فرزند ارشد وی هم در عملیات فتح المبین به درجه ی رفیع شهادت رسید و آیت ا... باریک بین با روحیه ای مثال زدنی بر پیکر فرزندش نماز خواند تا نمونه ی عملی و بی بدیلی از اخلاص و شجاعت انقلابی را به همگان نشان دهد.

آیت ا... باریک بین پس از عمری مجاهدت سیاسی، علمی و اجتماعی سرانجام در سن 87 سالگی بدلیل نارسایی ریوی دعوت حق را لبیک گفت.