سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

«نوید و ندا» به شبکه پویا رفتند - صفحه محتوایی خبر

 

 

«نوید و ندا» به شبکه پویا رفتند

مجموعه انیمیشن «نوید و ندا» با موضوع آموزش مفاهیم دینی به کودکان از شبکه پویا پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، انیمیشن «نوید و ندا» به تهیه کنندگی مرضیه دادمهر در 26 قسمت 7 دقیقه‌ای با تکنیک 3 بعدی در صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تولید و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

این انیمیشن با مضمونی آموزشی مفاهیم دینی را در ساختاری دراماتیک و به شکلی آسان برای کودکان تولید شده است.

در هر قسمت این انیمیشن مجموعه به شکلی آموزنده کودکان را با مفاهیمی مانند صبر، صرفه‌جویی، مبارزه با زورگویی، بخشش و... آشنا می‌کند و پدر و مادر نوید و ندا به صورت خلاقانه به فرزندان خود درس زندگی می‌دهند.

در تولید این انیمیشن از تکنیک سه بعدی استفاده شده و بر اساس نرم افزار 3dmax در قالب فانتزی و رئال تولید شده است. در طراحی بک گراندها سعی شده از فضاها و اماکن بومی استان خراسان شمالی استفاده شود و به قومیت‌های مختلف استان و فرهنگ آن اشاره شود.

alt

عوامل این انیمیشن شامل: تهیه کننده: مرضیه دادمهر، کارگردان: نیما میگلی، مرضیه دادمهر، نویسنده: مسعود اباذری، طراح بک گراندها و کاراکترها: داوود مقدمی، طراحان کلیدی: نیما میگلی،  محمد تهانی، مهران پاسپان، طراحان بیت وین: شهرام میرنیا،‌محمد تهانی و ابوالفضل انصاری، دسن: آسیه صدیقیان، اسکن: ابولفضل انصاری، رنگ و سایه: مهران پاسبان، کامپوزیت: مرضیه دادمهر، مدیر دوبلاژ: مهوش افشاری، صدابرداری:نادر علیمردانی، تدوین و صداگذاری: ابوالفضل انصاری، موسیقی: امیر پا افشار . در این مجموعه 25 کاراکتر مورد استفاده قرار گرفته که 5 کاراکتر نوید و ندا و مادر و پدر و کبوتر به نام شاهد به عنوان کارکترهای ثابت این مجموعه انیمیشن هستند.

پخش انیمیشن «نوید و ندا» از شنبه 4 مهر ماه  ساعت 15:25 از شبکه پویا شروع شده است.