جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

«چهل مروارید» یاد شهدای غواص کربلای چهار و پنج را زنده می‌کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

«چهل مروارید» یاد شهدای غواص کربلای چهار و پنج را زنده می‌کند

«چهل مروارید» یاد شهدای غواص کربلای چهار و پنج را زنده می‌کند

 

«چهل مروارید» به کارگردانی هادی حاجت‌مند تولید صدا وسیمای خراسان رضوی،‌ اولین کار بلند سینمایی‌ این کارگردان با موضوع شهدای غواص خراسانی که در شهرک سینمایی دفاع مقدس کلید خورد، در حال حاضر مراحل تدوین و صداگذاری را سپری می کند .
مراحل ساخت این اثر نگاهی به شهدای کربلای چهار و پنج دارد و در قالب قصه کاملا دراماتیک مطرح می‌شود.
«چهل مروارید» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری  در مشهد، خوزستان و شهرک دفاع مقدس جلوی دوربین رفت.
موضوع این فیلمنامه مربوط به شهدای غواص است که به تازگی موجی را در فضای جامعه با وجودشان ایجاد کردند که در سینما نیز شاهد اقدام به ساخت آثاری در این رابطه بوده‌ایم.
 قرار است این  فیلم سینمایی  به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر سینمای ایران برود و هادی حاجتمند و علی سلیمانی  به عنوان یک کارگردان فیلم‌ اولی، اولین تجربه حضورشان را  در این جشنواره داشته باشند.
کارگردان این فیلم سینمایی پیرامون خط داستانی این فیلم نیز می گوید: پس از 30 سال سند جدیدی باعث مشکوک شدن نیروهای اطلاعات به مفقود الاثر شدن فرمانده گردان غواصان می‌شود. درپی کشف این راز ابهامات جدیدی هویدا می‌گردد و . . .
عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از: کارگردانان: هادی حاجتمند و علی سلیمانی، فیلمبردار:حسن اسدی، صدابردار:مهران ملکوتی، طراح گریم:محمد رضا قومی، طراح صحنه و لباس:علی مربی، جلوه های ویژه:حمید رسولیان، مدیران تولید: مریم صفایی، رشید حاجت مند، ، نگارش فیلمنامه: مهدی محمدی ، بازنویسی: هادی حاجتمند و ابراهیم اصغری ، بازیگران: برزو ارجمند، کاوه سماک  باشی، ماهچهره خلیلی، رحیم نوروزی، آزیتا ترکاشوند و...