جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

« ستاره شرق » قابل رویت می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

« ستاره شرق » قابل رویت می شود

فیلم تلویزیونی « ستاره شرق » زندگی فضل بن شاذان یکی از یاران امام رضا (ع) مراحل پایانی ساخت خود را برای پخش از شبکه استانی و سراسری طی می کند.

تله فیلم « ستاره شرق » به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی علی لدنی زندگی یکی از فقهای تاریخ اسلام و از یاران امام رضا (ع) را که در حیات امام حسن عسگری (ع) و امام رضا (ع) می زیسته و  با خلفای آن دوران درگیر بوده را به تصویر می کشد.

این پروژه اولین فیلم تلویزیونی تاریخی معاونت سیماست که با مشارکت صدا و سیمای خراسان رضوی تهیه شده است.

علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در خصوص آخرین وضعیت تولید این فیلم تلویزیونی گفت: ساخت فیلم تلویزیونی ستاره شرق در مجموعه فعالیت های سیمای مرکز در زمره آثار فاخری است که مراحل پایانی خود را طی می کند.

وی گفت: فضل بن شاذان از جمله یاران اندیشمند ائمه اطهار (ع) و از اصحاب امام رضا (ع) است که چهار امام همام را درک کرده است و در کوران هدایت تاریخ اهل بیت (ع) در زندان به سر می برند. ایشان با نگارش یکصد و هجده کتاب و ظرفیت علمی که در زمان خود ایجاد کردند، شایسته شناساندن به عموم مردم هستند.

تصویربرداری فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس، شهرک سینمایی غزالی و مناطقی از استان خراسان رضوی فیلمبرداری شده است و قرار است از شبکه استانی و ملی پخش شود.

مرحوم انوشیروان ارجمند هنرمند خراسانی با بازی در این تله فیلم به عنوان آخرین بازیش،  در نقش جابر  به ایفای نقش پرداخت یادش گرامی و روحش شاد باد. محمود پاک نیت، کاوه خدا شناس، افشین نخعی، ماشاء ا... شاهمرادی زاده، غلام رضا بایزان منش، سمیرا حسینی، آزاده ریاضی، نیکی قاسمی، تورج فرامرزیان و ... در این فیلم تلویزیونی به ایفای نقش می پردازند. سایر عوامل این تله فیلم عبارتند از: موسیقی: بابک شهرکی، تدوین و صداگذاری: ناصر فخری، مدیر تصویربرداری: مهرداد سلیم خانی، مدیر هنری: مجید میر فخرایی، طراح چهره پردازی: کوروش علیزاده، صدابردار: آرش برومند، عکاس: پویا شاه جهانی، مدیر تولید: فرهاد کی نژاد و ...

علی غفاری کارگردان این تله فیلم در کارنامه هنری خود ساخت آثاری چون « شاهرگ»، « چراغ قرمز » « استرداد » را دارد.

گفتنی است از پشت صحنه این تله فیلم قائم مقام سازمان صدا و سیما، جمعی از نمایندگان مجلس، هنرمندان و مدیران ارشد سازمان و شبکه استانی خراسان رضوی بازدید کرده اند.

alt

alt