جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ابتکار مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

ابتکار مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی

ابتکار مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی

ابتکار مرکز قم در ارتباط زنده با حرم رضوی

برای اولین بار ارتباط زنده رادیویی و تلویزیونی با حرم مطهر رضوی بر بستر اینترانت ملی به همت تلاشگران معاونت فنی صدا و سیمای مرکز قم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، به مناسبت ایام دهه کرامت و با همکاری صمیمانه معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی امکان ارتباط زنده صوتی و تصویری با کیفیت استاندارد بر بستر اینترانت ملی بین حرم‌ مطهر رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و صدا و سیمای مرکز قم فراهم شد.

در این ابتکار که به همت تلاشگران معاونت فنی صدا و سیمای مرکز قم انجام شد سیگنال صوتی و تصویری اجرای زنده ویژه برنامه‌ها توسط گروه اعزامی این مرکز و رادیو سراسری معارف از حرم مطهر رضوی بر بستر وب به مرکز قم ارسال شد. همچنین امکان ارسال تصاویر زنده روضه مطهر امام رضا علیه السلام و ضریح مطهر و حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به صورت شبانه روزی به همه مراکز صدا و سیما در کشور از همین طریق امکان پذیر شد.

با استفاده از این روش و با همکاری معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تصاویر زنده ضریح مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در ایام دهه کرامت در نمایشگرهای بزرگ تبلیغاتی حرم مطهر رضوی و همزمان در سایت رضوی تی وی به نشانی www.razavi.tv   برای زائرین و مجاورین به نمایش درآمد.

امنیت بسیار زیاد نسبت به ارتباطات ماهواره‌ای و صرفه جویی گسترده درهزینه‌های امکانات فنی و نیروی انسانی از مزایای ویژه این روش سیگنال رسانی است.