حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

آبنبات چوبی - صفحه محتوای سیما

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

آبنبات چوبی

Loading the player...

 

تهیه کننده: آقای سیّد حمید طباطبایی

دستیار تهیه: خانم حمیده طباطبایی

کارگردان: آقای امین بیاتی

تصویربرداران: آقایان علیّ خیابانی، علیّ کاظمیان و عمادی فر

صدابردار: آقای حسن بلالی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«آبنبات چوبی»

«آبنبات چوبی» برنامه‌ای شاد و مفرّح برای کودکان 6 الی 11 ساله همه روزه به جز جمعه ها در ساعت 18:00 پخش می‌شود.در تهیه این برنامه از نظرات کارشناسان روان شناسی به صورت مستمرّ برای هدایت  محتوایی و تعیین نقشه راه و ایده پردازی، بهره‌ گیری می‌شود. برنامه «آبنبات چوبی» با نهادهای تخصّصی مرتبط با کودک مانند: آموزش و پرورش، کانون پرورشی، فرهنگ سرای کودک و ... از هم فکری برخوردار است.

این برنامه به مبانی تربیّت دینی متناسب با کودک، توجّه دارد.

بهره گیری ازمؤلّفه‌های استانی، دیده شدن کودکان و حضورشان در برنامه و یا رفتن برنامه به میان آن‌ها از شاخصه‌‌های بومی و خراسانی بودن برنامه است.

دکور در فضای بازسازی خانه و اتاق خواهر و برادر مجری وـ با نگاهی فانتزی ـ طرّاحی ‌شده است.

بخش‌ها:

گفتگوها: دو مجری خواهر و برادر با حضور یک عروسک طنّاز در فواصل بخش‌ها با ساختار نمایشی انجام می‌شود. عروسک همسایه خواهر و برادراست و با مادربزرگش زندگی می‌کند. عروسک گاهی شرور و مخالف با خواهر و برادر است و گفتگوهای جذّابی صورت می‌گیرد.

بازی: بازی‌های متناظر با کودکان امروزی وکارشناسی شده.

کودک و نوجوان نابغه و موفّق: از پیش دبستانی تا راهنمایی در رشته‌های علمی، هنری، ورزشی و فرهنگی مطرح و شاخص است. گفتگوهایی مفرّح و شاد.

کودک و نوجوان خاصّ موفّق: از نظر جسمی و حرکتی روشندل  و ... .

معرّفی شغل‌های مورد علاقه کودکان و مشخصات و ویژگی‌های آن: رفتن به محلّ  کار و آشنا شدن از نزدیک با چگونگی شغل. خلبان، آتش نشان، بستنی فروشی، دکتر آپاراتچی سینما، گوینده رادیو برنامه کودک، مدیر شهربازی و ....

آیتم قصّه گویی: هدفمند همراه موسیقی و گرافیک. قصّه گو به همراه دو کودک شیرین زبان سخن به روایت قصّه‌ها می‌پردازند. بچّه‌ها با قصص قرآن مجید، داستان‌های شاهنامه و  داستان‌های فولکلوریک آشنا می‌شوند.

موسیقی و ترانه: گروه‌های سرود و ترانه پیش دبستانی و مدارس، دعوت می‌شوند و در استودیو اجراء می‌کنند. متناسب با مناسبت‌های مختلف. در 2 نوبت.

گزارش و رویداد: مجریان در خصوص بخش‌های برنامه از مخاطب، گزارش تهیه می‌شود و رویدادهایی مثل نمایشگاه معرّفی می‌شود.

مسابقه: شامل بازی‌های سنّتی ایرانی در داخل استودیو.

انیمیشن

سال تولید: 1395