رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

آثار ارائه شده به نسبت دوره اول از کیفیت قابل توجهی برخوردار است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

آثار ارائه شده به نسبت دوره اول از کیفیت قابل توجهی برخوردار است

آثار ارائه شده به نسبت دوره اول از کیفیت قابل توجهی برخوردار است

 

محمدعلی صفورا داور بخش پویانمایی فیلم کوتاه، نیمه بلند و بلند در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی درباره ارزیابی آثار و تاثیرات جشنواره گفت: همانطور که می دانید این جشنواره دومین جشنواره ملی پویانمایی است و اثاری که در بخش فیلم کوتاه، باند و نیمه بند مورد ارزیابی قرار گرفت، بسیار متنوع بود و کیفیت قابل توجهی داشت؛ هم به لحاظ فنی و هم تکنیکی. البته در تولید داستان های جذاب تر و روایت هایی که مناسب این آثار باشد هنوز خیلی جای کار داریم و به خصوص در کارهای کوتاه و نیمه بلند هم باید نیاز روزمره مخاطبان و فرهنگ را به تصویر بکشیم.

وی افزود: در بخش سینمایی و اکران و یا انیمیشن های تلویزیونی قصه های جذاب تری نیاز داریم و اینکه به ساختار دراماتیک توجه بیشتری داشته باشیم. از طرفی معماری درام و عناصر درام باید در این کارها بیشتر بکار گرفته شود.

این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: وجود هر جشنواره می تواند انگیزه و انرژی لازم را برای برنامه ساز ایجاد کند. این جشنواره هم با استقبال خوبی که از آن شد، توانست فضای بهتری را در دوره دوم ایجاد کند. ضمن اینکه در دوره برگزاری آسیب شناسی آثار صورت می گیرد و تعاملات خوبی از این نظر شکل می گیرد.