سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

آثار برگزیده سیمای استان ها در جشنواره بین المللی فیلم رشد - صفحه محتوایی خبر

 

 

آثار برگزیده سیمای استان ها در جشنواره بین المللی فیلم رشد

چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور پررنگ آثاری از تولیدات سیمای مراکز صدا و سیما، آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها به نقل از دبیرخانه جشنواره فیلم رشد، تولیدات سیمای مراکز در چهاربخش پویانمایی، فیلم های داستانی و مستندهای علمی – آموزشی این جشنواره حضوری پرنگ دارند.

بر اساس این گزارش در بخش فیلم های مستند " آوازهای دریانوردان " به کارگردانی علیرضا قاسم خان از مرکز بوشهر، "مسافر چین" به کارگردانی فریدون نجفی و "زگفتار دهقان" کاری از حمید جعفری از مرکز چهارمحال و بختیاری، "میرزا" به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری از مرکز سیستان و بلوچستان و فیلم مستند " نوروز در نئور" به کارگردانی عبدالله عزیزی از مرکز اردبیل حضور دارند.

در بخش پویانمایی "قلم موی هفت رنگ" کار حسین ضیائی از مرکز مازندران، "بهشت شداد" کار مشترک بهزاد مظاهری و علی ذکوی از مرکز قم، "لنج های چابهار" به کارگردانی حسین مظلوم از مرکز سیستان و بلوچستان، "قصه های خوب برای بچه های خوب" اثر مجید محمدی از طرح های مصوب مرکز همدان و "چهارشنبه سوری" از مرکز گیلان آثار برگزیده برای حضور در بخش پویانمایی جشنواره رشد هستند.

alt

چهار اثر تولیدی مراکز استانی در بخش فیلم های مستند علمی – آموزشی حضور دارند. "مزرعه ای که رویید و شهر شد" به کارگردانی یاسر خیر از مرکز سیتان و بلوچستان، "ذلف آباد دیار خاموش" کاری از سیما ابراهیمی از مرکز اراک، "دیلمان بهشت نیاکان" به کارگردانی فرهاد مهرانفر از مرکز گیلان و"سخن سنگ "به کارگردانی اسد سرکائی از مرکز همدان چهار اثری هستند که برای نمایش در بخش فیلم های مستند علمی – آموزشی برگزیده شدند.

 و در بخش فیلم های بلند داستانی دو اثر"سوره باران "به کارگردانی مصطفی پورحامدی از همدان و "کفشاتو در نیار" به کارگردانی اصفر یوسفی نژاد از مرکز آذربایجان شرقی در جشنواره حضور دارند.

چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم رشد از سوم تا دهم آبان ماه در تهران برگزار می شود.