جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

آثار نمایشی شبکه های استانی ویژه ماه مبارک رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آثار نمایشی شبکه های استانی ویژه ماه مبارک رمضان

از «مرثیه» در خراسان تا «قرار سیز» در آذربایجان غربی

آثار نمایشی شبکه های استانی ویژه ماه مبارک رمضان


شبکه های استانی صدا و سیما  با 35 سریال تولیدی و تامینی به استقبال ماه مبارک رمضان می روند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، دو اثر نمایشی جدید در قالب سریال تولید دو مرکز خراسان رضوی و آذربایجان غربی روانه آنتن می شوند.
بر اساس این گزارش «قرار سیز» (بی قرار) عنوان اثر نمایشی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی است که برای ماه مبارک رمضان امسال تولید شده است.
این سریال به زبان آذری ساخته شده و رضا نیکنام تهیه‌کننده آن است.
رامین اصغری در مقام کارگردان، بیژن رحمتی مدیر تصویربرداری و نورپردازی، مصطفی محمدیاری صدابردار و سعید قنبرزاده به عنوان تدوینگر، از دیگر عوامل این سریال هستند.
قرارسیز در 14 قسمت 40 دقیقه‌ای، ملودرامی اجتماعی با محوریت شعار سال و مسائل مربوط به جوانان و ازدواج آسان است و هنرمندانی همچون خسرو دستگیر، آتش تقی‌پور، پرویز ظرافت، مهین کاظمی و رویا محمدزاده ایفاگر نقش‌های مختلف آن هستند.
در این سریال می‌بینیم که یاشار جوانی است تازه نامزد کرده و در کارخانه پدر زنش به عنوان مشاور مدیر کار می‌کند؛ کارخانه در حال ورشکستگی و تعطیلی است و یاشار تلاش می‌کند با کمک ستاد اقتصاد مقاومتی مانع این کار شود تا اینکه در تصادف رانندگی موجب به کما رفتن دختر جوانی می‌شود و ...
«
مرثیه» در خراسان رضوی
صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی هم مینی سریال «مرثیه» را برای ماه رمضان امسال تدارک دیده است.
این مجموعه نمایشی ویژه پخش در شب‌های قدر تولید می‌شود و تصویربرداری آن طی روزهای آینده به اتمام خواهد رسید.
داستان «مرثیه» در مورد اصلان و رضاست، دوستان دوران جوانی و رقبای کشتی چوخه که دست روزگار مسیر آنها را از یکدیگر جدا کرده است.
رضا پلیس شده و اصلان به کارهای خلاف کشیده شده است. چهار سال قبل رضا موفق به دستگیری اصلان می‌شود و در زمان حال، اصلان از زندان آزاد شده و در شب نوزدهم ماه رمضان که همه چیز تحت تاثیر شرایط ویژه کرونا قرار دارد قصد انجام آخرین کارش و توبه کردن را دارد اما نقشه آنها آنها توسط یکی از افراد رضا شناسایی شده و اکنون رضا و اصلان مجددا مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و ...
مینی سریال «مرثیه» در هفت قسمت 40 دقیقه‌ای توسط بهادر اسدی تهیه و کارگردانی شده و از دیگر عوامل آن می‌توان به مهدی چراغی در مقام مجری طرح، زامیاد سعدوندیان به عنوان نویسنده، شهرزاد عقیقی طراح گریم، میان صفریان مدیر مالی، نوید توحیدی تدوین، احمدرضا آخوندزاده طراح صحنه، امیر عاشق صدابردار، سعید غلامی دستیار کارگردان، سیامک دورانی برنامه‌ریز، امید چراغی تدارکات و احمد گودرزی به عنوان مدیر فیلمبرداری اشاره کرد.
بازیگران «مرثیه»، علی انصاریان، بهرنگ علوی، نسیم ادبی، رویا میرعلمی، نیما شاهرخ شاهی، رامبد شکرابی و امیربهادر اورعی هستند ضمن اینکه در این سریال دو بازیگر جدید به نام‌هایی کوروش رحمانی و کیمیا خلج نخستین نقش‌آفرینی خود در یک مجموعه تلویزیونی خود را تجربه می‌کنند.
گفتنی است در ماه مبارک رمضان امسال سریال‌های دیوار به دیوار 1  2، آجی نفس، پدر، میان‌بر، دردسرهای عظیم 1 و 2، چرخ و فلک، لیسانسه‌ها، فوق لیسانسه‌ها، ریومادن، محکومین، سر دلبران، مینو، آهستگی، مزرعه پدری، مینو، مدینه، امام علی(ع)، نون خ، ایست بازرسی، پنج کیلومتر تا بهشت، بزنگاه، برادر، پایتخت 4، دودکش، قلب‌های شکسته، زیرزمین، او یک فرشته بود، هفت سنگ، در حاشیه 2، ترش و شیرین، سه دنگ سه دنگ و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، از جمله سریال های تامینی هستند که روی آنتن شبکه های تلویزیونی مراکز استانی صداوسیما می‌رود.