سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اثبات توانمندی تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره های ملی و بین المللی - صفحه محتوایی خبر

 

 

اثبات توانمندی تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره های ملی و بین المللی

اثبات توانمندی تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره های ملی و بین المللی

اثبات توانمندی تولیدات استانی صدا و سیما در جشنواره های ملی و بین المللی

تولیدات صدا و سیمای مراکز استانی کشور علاوه بر جلب رضایت مخاطبان، به عنوان نمایندگان شایسته رسانه ملی در جشنواره های تراز اول داخلی و خارجی، جوایز بخش های اصلی را از آن خود می کنند.

عبدالکریم خیامی، رئیس مرکز سیمای استان ها با بیان این مطلب گفت: اگر جشنواره های سینما حقیقت، مقاومت،عمار، رشد، کودک و نوجوان و جشن سینمای ایران را از معتبرترین جشنواره های داخلی بدانیم، تولیدات مراکز استان های صدا و سیما در ساختارهای متنوعی چون فیلم تلویزیونی، مستند و پویانمایی توانسته اند بدون استثنا در جشنواره های مذکور جوایز اصلی را از آن خود کنند.

خیامی این موفقیت را اثبات و ظهور توانمندی های جوانان مراکز استان ها در تولید همه ساختارهای مورد نیاز رسانه ملی بیان کرد و افزود: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه جوانان بی ادعا ولی توانمند مراکز استانی صدا و سیما توانستند بیش از 35 تندیس، دیپلم افتخار و لوح تقدیر از معتبرترین جشنواره های ملی و بین المللی دریافت نمایند.

رئیس مرکز سیمای استان ها با اشاره به اینکه مستند "سفر به آمادای" تولید مرکز همدان به عنوان تنها نماینده سازمان صدا و سیما در بخش فیلم های مستند سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور دارد، ادامه داد: کشف و معرفی استعدادهای جوان و حمایت از آنها در راستای ارتقای برنامه های مراکز استان ها وظیفه دائمی حوزه ستادی این شبکه هاست.

خیامی در پایان گفت: اگر چه مراکز استانی صدا و سیما سهم کمتری از بودجه دارند اما هنرمندان، برنامه سازان و همکاران ما در استان ها این را یک فرصت برای ارائه الگویی از تولید می دانند که در آن می توان به آثاری در تراز ملی و بین المللی اما با هزینه ای به مراتب کمتر، دست یافت. الگویی که با سیاست های جدید رسانه ملی نیز همراهی و سنخیت بالایی دارد.